Budućnost nadigrala Partizan u Pioniru i zadržala dva boda prednosti pred Cedevitom

Niko Rukavina • nedjelja, 21.12.2014.

Košarkaši Budućnosti svladali su Partizan u Pioniru sa 72:61 i time zadržali dva boda prednosti ispred drugoplasirane Cedevite koja je danas svladala mađarskog predstavnika Szolnokija s tijesnih 74:73.

Budućnost je svladala Partizan u beogradskom Pioniru s 11 koševa prednosti i time je nastavila lov za vodećom i za sada stopostotnom Crvenom Zvezdom. Goste je predvodio Suad Šehović koji je upisao 18 koševa i 15 skokova, a efikasni su bili i Reynolds i Planinić svaki s po 14 koša.

Prva četvrtina pripala je gostima. Pogocima Šehovića i Planinića gosti su se brzo odvojili na 9:2. Partizan se malo trgnuo te je pred kraj prve četvrtine došao na minus jedan, no dvama slobodnim bacanjima Reynolds zaključuje prvu dionicu sa 19:16 vodstvom Budućnosti.

Druga četvrtina bila je presudna budući da ju je Budućnost osvojila s 20:10 te je na odmor otišla s 13 koševa prednosti. Najbolji i u drugoj četvrtini bili su Planinić i Šehović koji je zabio dvije ključne trice.

Treća dionica ipak je pripala Partizanu. Iako su je gosti bolje otvorili treću četvrtinu, i u jednom trenutku su imali +17, Macvan i Tepić predvodili su Partizan do 40:47, rezultatom s kojim su ušli u posljednju četvrtinu.

Nakon koševa Ivanovića za dva poena, Milosavljević je zabio tricu za -6 Partizana. No tada su se opet pojavili Reynolds i Šehović koji su tricama povisili na +8. Serijom slobodnih bacanja Podgoričani su održavali prednost te su tricom Šehovića, najboljeg igrača utakmice, u posljednjoj minuti došli do potvrde bolje igre i pobjede.

Nakon što su u prošlom kolu izgubili od Zadra u Višnjiku, Partizanu je ovo drugi uzastopni poraz, dok se Budućnost oporavila od poraza u prošlom kolu na domaćem terenu od Cedevite.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje Szolnoki, a Budućnost gostuje kod Metalca u Valjevu.