Duvnjak blag prema bivšem klubu, Vuković i dalje “prkosi godinama“

Davor Kovačević • utorak, 23.12.2014.

Dok je većina europskih rukometnih liga završila za ovu godinu, uzbuđenja još uvijek traju i trajat će do kraja ovog tjedna u njemačkoj Bundesligi. U derbiju kola njemački prvak Kiel je s deset razlike ispratio Hamburg, a Domagoj Duvnjak nije bio previše opasan prema svojim dojučerašnjim igračima. Zato jest Drago Vuković koji je s novih osam golova bio ponajbolji pojedinac Lübbeckea, a kvalitetnu utakmicu odigrao je i Marino Marić za svoj Melsungen.

THW Kiel – HSV Handball 29:19 (13:7)

Prijašnjih sezona utakmice između njemačkih velikana Kiela i Hamburga bili su pravi derbiji na parketu, no nakon turobnog ljeta u Hamburgu, taj je derbi ostao samo na papiru. Prvak Europe iz 2013. godine nije mogao parirati Kielu koji je prebrisao loše iskustvo iz Flensburga i barem nakratko preuzeo vodeću poziciju.

Nije Hamburg gajio prevelike nade na obližnjem gostovanju, a i one su nestale nakon prvog poluvremena. Samo sedam pogodaka nije nudilo optimizam pred nastavak utakmice. Za razliku od utakmice s Flensburgom, Kiel se mogao pouzdati u vratare, točnije u Palicku zahvaljujući kojem je prednost domaćina samo rasla u nastavku, a u 50. minuti narasla do najvećih +10 (23:13).

Čak deset igrača Kiela se upisalo u strijelce, a najviše, po četiri gola, postigli su Jicha, Toft Hansen i Vujin, dok je Domagoj Duvnjak bio blaži prema “svojima“ s dva gola. Lindberg je s pet golova predvodio Hamburg, Palicka je na golu Kiela skupio 17 obrana, a vratari Hamburga s druge strane ukupno 13.

MT Melsungen – Flensburg-Handewitt 22:22 (12:10)

Veliko slavlje nakon pobjede protiv Kiela koju su ostvarili rukometaši Flensburga nije bilo dugog vijeka. Ne zbog novog gostujućeg remija, već zbog loše vijesti koje je šokiralo sve u prvaku Europe i koje je bitno umanjilo njegove ambicije. Holgeru Glandorfu, ponajboljem igraču Flensburga koji je po utakmici isporučivao po šest-sedam golova, pukla je Ahilova tetiva i za Ljubu Vranješa, koji će biti primoran iz rukava izvaditi novo rješenje što mu nikada nije bilo strano, je izgubljen do kraja sezone.

U Melsungenu je Flensburg stigao do drugog uzastopnog remija na strani, iako su obje momčadi prilike bile u prilici izbjeći podjelu bodova. Velik dio utakmice Flensburg je bio u podređenom položaju, u 39. minuti bio na -4 (13:17), a onda je 58. minuti po prvi i jedini put poveo na utakmici s 22:21. Minutu i 20 sekundi prije kraja Melsungen je izjednačio, a onda u posljednjoj minuti Flensburg nije iskoristio svoj napad, a posljednjih 20-ak sekundi ni domaćin.

Iako vratari nisu imali visoke brojke, utakmicu su obilježile dominantne obrane i ne treba čuditi mali broj pogodaka, a po pet su za domaćine postigli Marino Marić i Sellin, dok je goste sa šest predvodio Svan Hansen. Appelgren je kod Melsungena imao deset uspješnih intervencija, a junak Flensburga protiv Kiela, Andersson, jednu više.

TuS N-Lübbecke – TBV Lemgo 35:35 (16:18)

Hrvatski veteran s čak 31 godinom, Drago Vuković, i dalje prkosi godinama. Nakon 11 golova prošlog kola još je jednom bio među najboljim pojedincima svog kluba koji je u posljednjim trenucima utakmice uspio izvući bod protiv Lemga koji s Kehrmannom na klupi i dalje ne zna za poraz.

Kroz cijelu utakmicu ni jedna momčad nije imala više od dva gola prednosti sve do 53. minute kada je domaćin stigao do vodstva 31:28, a pet minuta kasnije se našao u zaostatku od jednog pogotka (34:35). Ipak, sedam sekundi prije kraja ukazao se Pieczkowski i zabio za izjednačenje.

Vuković je osam puta tresao mrežu Lemga, a suigrač mu Schöngart jednom više. Tomislav Huljina nije se upisao u strijelce, a bod je za domaćine tim veći kada se zna da je Nikola Blažičko na golu skupio svega četiri obrane. Ni kod gostiju nije bila puno bolja situacija na golu sa sedam obrana, dok je iz igre najviše pokazao Hermann s osam golova.

HSG Wetzlar – TSV GWD Minden 27:25 (14:9)

Poslije dva uzastopna remija, rukometaši Wetzlara uspjeli su ostvariti osmu pobjedu u sezoni što je ih je podiglo na visoko sedmo mjesto Bundeslige. Miden je u egalu izdržao 20-ak minuta nakon kojih je krenulo odvajanje Wetzlara koji je početkom poluvremena stigao do 15:9, no odgovorili su i gosti i serijom pogodaka u 45. minuti stigli na 17:18. Bio je Minden još i na 20:21, ali nova domaća serija im je uništila svaku nadu u pozitivan rezultat.

Ivano Balić svoj je doprinos dao s jednim pogotkom, dok je daleko najraspoloženiji među njegovim suigračima bio Joli s devet golova. Za Minden je sedam puta mrežu tresao Steinert, dok su domaći vratati obranili ukupno deset lopti, jednako kao i gostujući Eijlers.

Fuchse Berlin – FRISCH AUF! Göppingen 24:22 (11:12)

Borbeno, teško i neizvjesno bilo je u Berlinu gdje je domaći Füchse u posljednjim trenucima iščupao pobjedu protiv Göppingena. Nakon najvećih 11:8 iz 26 minute, gosti su deset minuta do kraja vodili i s 20:18, da bi serijom od četiri gola Füchse u završne tri minute ušao s 22:20. Smanjio je Göppingen na -1, ali s nova dva gola Petersen i Zachrisson osigurali su da dva boda ostanu u Berlinu.

Uz spomenuti dvojac, po četiri gola još su postiglii Drux i Nielsen, dok su kod gostiju po pet puta precizni bili Schiller, Schoch i Lobedank. Vratari su na obje strane bili raspoloženi, pa su tako i domaći Heinevetter i Marinović s druge strane obranili po 15 udaraca.

Magdeburg zadržao priključak za vrhom, Bietigheim ostao sam na dnu, Friesenheim izašao iz opasne zone

SC Magdeburg – Bergischer HC 38:32 (19:13)

Magdeburški Gladijatori upisali su osmu pobjedu zaredom i tako ostali na svega pet bodova zaostatka za vodećim Kielom. Bergischer nije uspio prirediti iznenađenje, uostalom kada primiš 38 golova i ne možeš se nadati pozitivnom rezultatu.

U uvjerljivoj i efikasnoj predstavi domaćina koja je bila jednosmjerna od samog starta najviše su se istaknuli Rojewski s osam i Weber sa sedam pogodaka, dok je Quenstedt na golu skupio 13 obrana. Goste je predvodio Gunnarsson s devet golova, a njihovi vratari zajedno su imali 13 obrana.

SG BBM Bietigheim – TSV Hannover-Burgdorf 24:28 (17:15)

Novim porazom rukometaši Bietigheima nastavili su tonuti predma drugoj ligi. Još u 34. minuti bili su poravnati s Hannoverom (18:18), a u sljedećih 13 minuta zabili su samo jedan pogodak što je gostima omogućilo odvajanje na 25:19 i odluku o pobjedniku.

Dvojica najzaslužnijih za slavlje Hannovera bili su Ziemer i Lehnhoff. Prvi je obranio čak 21 loptu, a drugi je zabio 12 golova. Domaćini su imali rasploženog Schäfera koji je postigao devet pogodaka, a vratari su im, predvođeni Stanićem, opisali 12 obrana.

TSG Lu- Friesenheim – VfL Gummersbach 26:24 (15:13)

Do važne pobjede koja ih je maknula iz opasne zone stigli su rukometaši Friesenheima. U 17. minuti utakmice Gummersbach je vodio s 10:7, no 25 minuta kasnije bio je u minusu od šest golova (15:21). Smanjio je na -2 pred sam završetak utakmice, ali ne i više od toga.

Hauk, Just i Büdel bili su najraspoloženiji pojedinci Friesenheima s po pet golova, a domaći vratar Klier skupio je deset obrana. Kod gostiju se istaknuo Santos s deset golova, a vratar Lichtlein imao je jednak broj uspješnih intervencija.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Bigguy24.12.2014. u 12:31
    Sportnet je čak i pretolerantan prema njima...ovo je prvi put da čitam nešto sa dozom sarkazma oa ovu temu...