Niko Rukavina • petak, 26.12.2014.

Manchester United i Manchester City upisali su identične pobjede protiv Newcastlea odnosno WBA, a Liverpool je uspio svladati 19. Burnley u gostima. Nikica Jelavić postigao je peti prvenstveni pogodak u pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Sunderlanda.

“Defenzivni veznjak“ Rooney dvama pogocima i asistencijom donio pobjedu Unitedu

Manchester United nastavio je s dobrom formom te je na Old Traffordu svladao Newcastle s 3:1. Dva gola za Crvene Vragove zabio je Rooney u prvom dijelu, a treći pogodak postigao je Van Persie na asistenciju Rooneya. Gosti su smanjili iz penala pred kraj utakmice.

Van Gaal je svoju momčadi izveo u 3-5-2 formaciji. Kao i u prošlotjednoj utakmici protiv Aston Ville, Rooney je započeo u sredini veznog reda gdje se ponovno snašao odlično i bio je najbolji igrač svoje momčadi.

Nakon što su s obje strane prigodu propustili Van Persie, odnosno, Janmaat, Rooney je u 23. zabio iz blizine na asistenciju Falcaa. Isti igrač povisio je u 36. Falcao je ukrao loptu, proslijedio je do Mate koji je sjajno pronašao kapetana Uniteda, a Rooneyu nije bilo teško zabiti za 2:0.

Nedugo nakon početka nastavka Van Persie je i definitivno riješio pitanje pobjednika. Odlični Rooney se ovaj puta našao u ulozi asistenta, poslao je dugački centaršut prema Nizozemcu koji glavom matira Alnwicka.

Do kraja utakmice Newcastle je uspio smanjiti preko Papissa Cissea iz jedanaesterca kojeg je Jones skrivio nad Colbackom.

City uvjerljivo svladao WBA u gostima i nastavio lov na Chelsea

Nogometaši Manchester Cityja su s također 3:1 bili bolji od WBA u West Bromwichu. Sva tri pogotka Građani su postigli u prvom dijelu, a WBA je, nakon dobre igre u nastavku utakmice, zabio počasni pogodak u 86.

City je poveo već u osmoj minuti. Navas je uputio centaršut u šesnaesterac domaćih, a Foster je loše reagirao te je lopta došla do Fernanda koji iz blizine zabija za 1:0 vodstvo gostiju.

Pet minuta kasnije, dosuđen je penal za Manchester City. Lescott je grubo startao nad Silvom, a Yaya Toure iz kaznenog udarac povisuje na 2:0. U 34. Silva je zabio za velikih 3:0 i već tada je bilo izgledno da će City doći do sva tri boda. Silva je primio Navasovu povratnu loptu i lijepo plasirao loptu u Fosterov kut.

U nastavku utakmice počela je snažna mećava, a WBA je odigrao vrlo dobro poluvrijeme. Prvo je Varelin udarac prošao pokraj stative gostiju, a potom je Hart uspio obraniti dobar udarac Morrisona.

Dobru igru u nastavku domaćini su kapitalizirali u 88. kada je Brown nakon kornera zabio počasni pogoda.

Jelavić u 96. potvrdio pobjedu Hulla, Liverpool do tri boda kod Burnleya

Jelavićev Hull svladao je Sunderland u gostima s 3:1, a bivši hrvatski reprezentativac zabio je treći pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade. U vodstvo su došli domaćini već u prvoj minuti preko Johnsona nakon velike greške Brucea.

Izjednačio je Ramirez u 32., a preokret gostima donio je Chester u 51. nakon kornera. Igrala se šesta minuta sudačke nadoknade kada je Nikica Jelavić ljevicom s ruba kaznenog prostora zabio svoj peti prvenstveni pogodak za konačnu 3:1 pobjedu svoje momčadi.

All Goals - Sunderland 1-3 Hull City - 26-12-2014 by Jek09Pre

Liverpool je teškom mukom došao do sedme prvenstvene pobjede na gostovanju kod 19. Burnleya. Burnley je dominirao u prvom dijelu, no gosti su jedini pogodak postigli u nastavku utakmice, kada je Sterling u 62. iskoristio sjajnu asistenciju Coutinha i zabio za tri boda svoje momčadi.

Tottenham je Leicesteru nanio 11. poraz u posljednjih 13 utakmica (u kojima su osvojili dva boda) i dodatno ih prikovao na dno ljestvice. Leicester je na domaćem terenu odigrao solidnu utakmicu, na kraju su imali 14 udaraca više od gostiju iz Londona.

Tottenham je došao u vodstvo već u prvoj minuti preko Kanea koji je iskoristio Chadlijevu asistenciju, a izjednačio je Ulloa u 48. Tri boda gostima donio je Eriksen slobodnim iz slobodnog udarca.

Southampton je upisao drugu uzastopnu pobjedu nakon pet poraza i skočili su na četvrto mjesto. Sveci su na gostovanju kod Crystal Palacea u 53. vodili s 3:0 (Mane 17', Bertrand 48' i Alderweireld 53'), a počasni pogodak za domaćine zabio je Dann u 86.

Stoke je slavio na gostovanju kod Evertona pogotkom Krkića iz penala u 38., a Swansea je svladala Aston Villu pogotkom Sigurdssona u 13.

• Obrisan korisnik26.12.2014. u 19:23
    Di ste svi koji su se smijali LVG-u?? Jedan veznjak, dva stopera i borba za ligu i ligu prvaka