Premiership, 18. kolo, 26.12.2014, 18:00 h
Arsenal
Arsenal 2:1 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Arsenal pobjedom nad QPR-om zaključio „Boxing Day“, Kranjčaru svih 90 minuta u porazu svoje momčadi

Niko Rukavina • petak, 26.12.2014.

U završnom dvoboju „Boxing Daya“, Arsenal je teže od očekivanog svladao QPR. Arsenal je dominirao u prvom dijelu, a situaciju im je zakomplicirao Giroud koji je početkom nastavka dobio izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Niko Kranjčar odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi i dobio je žuti karton.

Arsenal je s 2:1 svladao QPR na domaćem terenu u posljednjoj utakmici 18. kola. Nakon što je Sanchez promašio penal, doveo je svoju momčad u vodstvo krajem prvog dijela. Početkom nastavka Giroud je glavom udario suparnika i zaradio isključenje. Iako je Arsenal s igračem manje zabio za 2:0, Austin je u 79. smanjio iz penala, no gosti nisu imali snage za izjednačenje.

U 8. minuti Traore je u šesnaestercu srušio Sancheza za kazneni udarac kojeg Čileanac nije uspio realizirati, Green mu je pročitao udarac. Arsenal je igrao odlično u prvom dijelu i bilo je samo pitanje vremena kada će Londončani zabiti pogodak.

Gol je stigao u 37. Gibbs je s lijeve strane pronašao Sancheza, tragičara iz 9. minute, koji glavom zabija za vodstvo Arsenala. U prvom dijelu postojala je samo jedna momčad na terenu i Topnici su na odmor otišli sa zasluženom prednosti.

No, početkom nastavka Giroud je zakomplicirao život svojoj momčadi. Nakon jednog sudara s braničima QPR-a, napadač Arsenala glavom je udario Onuohu zbog čega je dobio izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Ipak, Arsenal je u 65. došao do prednosti od dva razlike. Sanchez je s loptom pretrčao četrdesetak metara i uposlio Rosickog kojem nije bilo teško poentirati za 2:0 Arsenala.

Od isključenja Girouda, QPR je bio puno opasniji. U 78. Debuchy je u kaznenom prostoru srušio , a Austin iz jedanaesterca. No do kraja utakmice QPR, unatoč pritisku s igračem više, ipak nije stigao do izjednačenja i iznenađenja. Kranjčar je u 93. minuti dobio žuti karton.