Premiership, 18. kolo, 26.12.2014, 13:45 h
Chelsea
Chelsea 2:0 West Ham
West Ham

Niko Rukavina • petak, 26.12.2014.

Nogometaši Chelsea otvorili su „Božićni tjedan“ pobjedom u gradskom derbiju protiv četvrtog West Hama te su zadržali prednost ispred Manchester Cityja koji kasnije gostuje kod WBA.

Mourinhova momčad odigrala je odličnu utakmicu na „Boxing Day“ protiv gradskog rivala West Hama kojeg je svladala s 2:0 iako je pobjeda, s obzirom na prikazano, mogao biti puno uvjerljivija.

Chelsea je na kraju utakmice imao 28 udaraca na gol gostiju koji su jedinu prigodu stvorili u 88. kada je Amalfitano pogodio stativu. Nakon što su Oscar i Cahill propustili dobre prigode za dominantni Chelsea, Bluese je u vodstvo doveo Terry kao i u posljednjoj utakmici protiv Stokea.

Diego Costa je glavom spustio loptu nakon kornera, a Terry u 31. iz blizine poentirao za vodstvo Mourinhove momčadi. Do kraja poluvremena, Costa je mogao povisiti prednost, ali je loše reagirao iz izgledne pozicije.

I u nastavak je Chelsea ušao silovito. Ubrzo je Adrian obranio Hazardov udarac iz dobre situacije, a nakon odbijene lopte precizan nije bio ni Ivanović. No, u 62. minuti Costa je riješio pitanje pobjednika.

Španjolski reprezentativac je primio loptu na nekih 25 metara od gola, izmiješao je gostujuću obranu i preciznim udarcem lijevom nogom zabio za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice Chelsea je mogao još uvjerljivije slaviti, no Costa i Hazard nisu bili precizni. Kod West Hama jedinu prigodu na utakmici pred sam kraj dvoboja imao je već ranije spomenuti Amalfitano.