Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:1 Levante
Levante

Branimir Korać • subota, 03.01.2015.

Odigran je prvi susret 17. kola Primere, a u njemu je aktualni prvak Atletico Madrid na Vicente Calderonu svladao Levante s 3:1 uz dva pogotka Antoinea Griezmanna...

Prvi ovogodišnji susret u Primeri odigran je na Vicente Calderonu gdje je najtraženije lice na tribinama bio Fernando Torres, češće u fokusu kamera nego pojedini akteri na travnjaku.

Diego Simeone poslao je na travnjak svoje udarne napadače Marija Mandžukića i Antoinea Griezmanna koji su odradili dobar posao i vodili Atletico do pobjede. Mandžukić je igru napustio u 79. minuti kada ga je zamijenio Jimenez.

Uzbuđenja nije nedostajalo od samog početka susreta i već u 12. minuti Atletico je stigao do pogotka koji je u konačnici poništen. Loptu je u mrežu poslao Arda Turan, no gol nije priznat zbog zaleđa.

Ipak, šest minuta kasnije domaćin dolazi do vodstva. Siqueira je odlično ubacio s lijeve strane, na prvoj vratnici našao se Griezmann koji glavom prebacuje loptu u mrežu.

U 32. minuti domaćinu je poništen još jedan pogodak, ovaj put loptu je u mrežu poslao Mandžukić, ali je igrao rukom i domaćin je morao još malo pričekati na povećanje vodstva.

Ono je došlo na samom početku drugog poluvremena kada je Mandžukić dobro pucao glavom, lopta je pogodila vratnicu i odbila se do Griezmanna koji nije imao težak posao.

Nakon sat vremena igre i gosti su poslali loptu u mrežu i to iz drugog pokušaja. Prvi je spriječio Mandžukić koji je s gol linije izbio loptu, međutim u nastavku akcije El Zhar pogađa za 2:1.

Ipak, nije bilo značajnije prijetnje gostiju u nastavku susreta, Atletico je kontrolirao situaciju na travnjaku, a u završnici preko Diega Godina stigao i do trećeg gola i potvrde pobjede.