Real Sociedad
Real Sociedad 1:0 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 04.01.2015.

Nakon što je madridski Real zaustavljen na gostovanju u Valenciji, bez pobjede je ostala i Barcelona koja je gostovala u San Sebastianu. Real Sociedad odnio je minimalnu pobjedu 1:0 zahvaljujući autogolu Jordija Albe još iz druge minute...

Luis Enrique u susret protiv Real Sociedada ušao je dosta samouvjereno o čemu svjedoči činjenica da je na klupi ostavio Messija, Rakitića, Neymara, Alvesa, Piquea i to mu se na kraju vratilo kao bumerang. Real Sociedad je do pogotka stigao u samom otvaranju utakmice i kasnije uvođenje zvijezda nije pomoglo Barceloni.

Već u drugoj minuti Jordi Alba skrenuo je loptu u svoju mrežu i s drugim autogolom ove sezone izdvojio se na ljestvici igrača koji su pogađali krivi gol.

Odmah je postalo jasno da će Anoeta ponovno biti vrlo neugodna za velikana, Barcelona ne zna za pobjedu na ovom stadionu još od 2007. godine, a Real Sociedad ovom pobjedom postao je prva momčad nakon Seville 2007. godine koja je na svom stadionu uspjela u jednoj sezoni svladati Barcelonu, Real Madrid i Atletico Madrid.

Nakon primljenog pogotka Barcelona je stvorila pritisak i tražila pogodak za poravnanje. Međutim teško je dolazila do prilika, a ono malo prijetnji, Rulli je lakoćom neutralizirao.

Odmah na početku drugog dijela Munir El Haddadi ustupio je svoje mjesto Messiju, očekivala se potpuna ofenziva gostiju, ali sve je to bilo jalovo jer je obrana domaćina bila u izvrsnom izdanju.

Najveća i jedina prava velika prilika za Barcelonu je stigla u zadnjih pet minuta kada je Luis Suarez uspio pobjeći obrani domaćina, zaobišao je u Rullija koji je uspio vrhovima prstiju ispod noge mu skrenuti loptu i spasiti se od poravnanja.

Do kraja susreta dosta nervoze i malo prijetnji, a David Moyes mogao je proslaviti najveću pobjedu nakon što je napustio Premier ligu.

• Obrisan korisnik05.01.2015. u 11:43
    Kakav debil ovaj Enrique stvarno neverojatno, šta radi sa sastavom na ovakvom gostovanju... Mislio sam da je pod Tatom momčad izgledala loše, ali ovakvo vođenje nema veze sa vezom... Šta je najgore ne da ne zna prvih 11, nego ne zna ni formaciju koju bi igrao i to sve nakon pola sezone! Čudo od... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.01.2015. u 09:20
    Bravo Real, trebao nam je je ovakav skalp!!! Dobili Barcu i Madrid na Anoeti. Idemo s Moyesom do Europe
  • Hrvoje199005.01.2015. u 03:08
    Jel ona suspenzija za transfere vridi i za trenere? :) Ka navijač Reala mogu samo poželit da Enrique šta duže ostane trener BarceloneKoja logika započet utakmicu sa toliko prvotimaca na klupi, i to nakon pauze, dok nemaš presing lige prvaka iduća dva miseca...A u bodovnom si zaostatku. Koga tu... [više na forumu]