Sevilla
Sevilla 1:0 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • subota, 03.01.2015.

Drugi susret 17. kola Primere završen je pobjedom Seville koja je s tijesnih 1:0 bila bolja od Celte. Iako su gosti igrali poluvrijeme i pol s igračem manje, nisu se predavali i zaslužili su u ovom susretu bod...

Unai Emery nikako ne može biti zadovoljan nastupom Seville u domaćem susretu protiv Celte. Iako s igračem manje, gosti su bili opasan protivnik pa čak ne bi bilo pretjerano reći i da su bili bolji i zaslužili barem bod u ovom susretu.

Od početka je Celta stajala vrlo dobro na travnjaku, no ostala je šokirana u 21. minuti. Carles Planas ružnim startom na sredini igrališta spriječio je kontranapad Suareza i dobio najbrži crveni karton u Primeri ove sezone ostavivši svoju momčad s igračem manje.

Sevilla je brojčanu prednost iskoristila u 32. minuti kada je Nicolas Pareja zabio iz slobodnog udarca, pokazat će se jedini pogodak na susretu. Parejin pogodak ujedno je i prvi pogodak nekog od braniča Seville iz slobodnog udarca još tamo od 2010. godine kada je strijelac bio Dragutinović.

Očekivalo se da će Sevilla mirno privesti utakmicu kraju, ali nije išlo tako glatko. Gosti su bili raspoloženiji i agresivniji, prijetili su često preko Charlesa, Fontasa, Orellane i tek u završnici kada je momčad iz Viga pala, Sevilla je stigla do nekoliko zanimljivih prilika, no ne i drugog pogotka.