Branimir Korać • subota, 10.01.2015.

Treći subotnji dvoboj u La Ligi odigran je u Vigu gdje je Celta ugostila Valenciju. U zanimljivom dvoboju pobjednika nije bilo i susret je završen podjelom bodova 1:1...

Svašta se pisalo posljednjih tjedana o Celti, nakon pobjede na Camp Nouu 1:0 i čudesnih obrana Sergija Alvareza, Celta nikako nije mogla do pogotka u La Ligi. Priče o prokletstvu mogu u arhivu, momčad iz Viga napokon je došla do pogotka.

Čak 726 minuta prošlo je između dva gola Celte, a ovaj post prekinuo je Fabian Orellana poravnavši na 1:1 u 61. minuti susreta.

Domaći navijači bačeni su u očaj u 28. minuti kada je Orellani sjajno obranio kazneni udarac Diego Alves i svi su se pitali kada će kraj Celtinoj kalvariji. Alves je sjajno sačekao Orellanu, pogodio stranu i po 14. put u karijeru u La Ligi obrani penal.

Kazna za taj promašaj stigla je u samoj završnici kada je Rodrigo zabio za 1:0 Valencije, a nakon što je domaćin poravnao, u završnici je imao i veliku priliku za pobjedu, no udarac Orellane nakon asistencije Nolita otišao je pokraj gola.

U posljednjem susretu dana Eibar je ugostio Sammirov Getafe i stigao do pobjede 2:1.

Borbeni domaćini vodili su 2:0 golovima Del Morala iz 33 i Cape iz 51. minute da bi neizvjesnost vratio Castro u 80. minuti.

Ipak, gosti nisu uspjeli doći do boda i Eibar je stigao do sedmog prvenstvenog slavlja. Sammir je odradio svih 90 minuta i sudjelovao kod pogotka Getafea.