Real Madrid
Real Madrid 3:0 Espanyol
Espanyol

Branimir Korać • subota, 10.01.2015.

Madridski Real prekinuo je kratki niz poraza i vratio se pobjedama. Na Santiago Bernabeuu ugostio je Espanyol i glatko ga je svladao s 3:0 iako je više od pola sata igrao s igračem manje...

Tri poraza u nizu (Milan, Valencia, Atletico) nisu bili dobra vijest niti za Real Madrid, ali niti za Espanyol. Madriđani su s posebnim motivom ušli u ovu utakmicu, odlično su je otvorili i već u prvih pola sata došli do lijepe prednosti.

Pritisak od prve minute isplatio se vrlo brzo. prvo je propušteno nekoliko zanimljivih prilika, u 11. minuti Benzema je pogodio vratnicu, a već u sljedećoj Real Madrid je poveo. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Bale proigrao Ronalda, ovaj odlično ubacio za Jamesa Rodrigueza kojem nije bilo teško zabiti za vodstvo.

Bale je u 28. minuti povisio na 2:0 i to krasnim pogotkom iz slobodnog udarca. Velšaninu je ovo treći gol iz slobodnog udarca u dresu Real Madrida, a Casilla nije imao šanse.

S tih 2:0 otišlo se na odmor da bi Real Madrid već u 53. minuti ostao s igračem manje. Na loptu su išli Coentrao i Canas, a Coentrao je zaradio izravni crveni karton za ovaj start.

Iako su Madriđani igrali s čovjekom manje, bili su i dalje bolji protivnik s boljim prilikama. Jedna od njih iskorištena je u 76. minuti kada je Arbeloa proigrao Nacha, a ovaj stavio točku na i.