Barcelona
Barcelona 3:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 11.01.2015.

Potpuno zasluženo Barcelona je odnijela pobjedu u derbiju protiv madridskog Atletica. Momčad Luisa Enriquea slavila je rezultatom 3:1 uz pogotke velikog trija Messi - Neymar - Suarez i odličan nastup Ivana Rakitića. Mario Mandžukić zabio je iz penala za Atletico, no nije bilo dovoljno za nešto više...

Borbena, nervozna, ali i dobra utakmica ipak je na kraju pripala Barceloni. Koliko god se pričalo o raspadu sustava na Camp Nouu, odlasku Luisa Enriquea, Leu Messiju kao jedinom gazdi u klubu, Barcelona je odigrala vrlo dobru utakmicu i upisala pobjedu protiv Atletica.

Gosti su napravili nekarakteristično puno pogrešaka u defenzivi i to su skupo platili. Bili su sporiji u niz trenutaka, ono što im je bio forte u ovom susretu ih je izdalo i Barcelona je zaslužila pobjedu.

Ivan Rakitić odigrao je jako dobru utakmicu, jednu od boljih u dresu Barcelone, kako u napadačkoj, tako i u obrambenoj fazi. S druge strane Mario Mandžukić postigao je pogodak iz kaznenog udarca, imao nekoliko dobrih poteza, ali više se istaknuo po nervozi nego konkretnom učinku. Jednostavno nije imao dovoljno lopti, u trenucima kada je Atletico i imao inicijativu, bio je dobro zatvoren.

Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Barceloni. Već u 12. minuti stigla je do vodstva nakon loše reakcije obrane, lopta je u konačnici došla do Neymara koji nakon asistencije Luisa Suareza nije imao težak posao.

Vrlo brzo Barcelona je mogla i povisiti vodstvo, no Moya je spašavao gostujuća vrata, ali u tome nije uspio u 35. minuti. Ovaj put asistent je bio Messi koji je u toj akciji igrao rukom, sudac to nije vidio i Suarez je povisio na 2:0.

Dvije minute prije toga nastala je gužva na travnjaku nakon sukoba Mandžukića i Sergija Busquetsa iz kojeg se Mandžukić izvukao sa žutim kartonom.

U drugom poluvremenu Atletico je zaigrao bolje. Urodilo je to plodom pogotkom za smanjenje u 57. minuti i to nakon što je Messi skrivio kazneni udarac nad Gamezom. Kontakta je bilo, upitno je tek kolikog intenziteta. Mandžukić je bio vrlo siguran i punom snagu poslao je loptu po sredini gola, ispod grede.

Pokušavao je Atletico doći i do poravnanja, međutim nije uspio stvoriti pravi duži pritisak. Domaćin se uspješno branio, ali isto tako i prijetio na drugoj strani.

Barcelona je ostala oštećena i za kazneni udarac nakon nespretnog naskakivanja Gimeneza na Rakitića u 16 metara prilikom čega je laktom zakačio hrvatskog veznjaka i složio ga na travnjak.

U konačnici ipak nije bilo neizvjesnosti do posljednje sekunde, a za to je zaslužan Messi zahvaljujući pogotku u 87. minuti za konačnih 3:1. Nakon Rakitićevog dodavanja lopta se odbila od Raula Garcije točno na nogu Messija koji ne propušta takvu priliku.

Barcelona u konačnici zasluženo slavi, a Luis Enrique je barem neko vrijeme kupio mir.

• gerrard12.01.2015. u 16:46
    sad sam vidio onaj karton mandže..kakav glupan onaj busquets..trebao ga je jače, pa nek se onda izležava..sudac sve u svemu loš..na neymaru ni faul nije sudio(????), a messijeva ruka očigledna
    gerrard
  • Obrisan korisnik12.01.2015. u 14:38
    Onaj start na Neymaru je teški crveni.
    Iznenadio sam se kada sam vidio da je Mandžo pucao penal, riejtko je on kroz karijeru bio izvođač penala u bivšim klubovima.
  • Obrisan korisnik12.01.2015. u 10:58
    Ono kad Messi skrivi penal... Onda znaš da je voda došla do grla... Kad nema carinjenja na sredini sve izgleda puno drugačije i opasnije...
  • Obrisan korisnik12.01.2015. u 10:39
    Navijač sam Atletica i čestitam Barci na zasluženoj pobjedi. A posebno mi je drago što su i Mandžo i Rakitič odigrali dobru tekmu.