Spektakl u Barceloni, Llull spasio Real Madrid, Suton još jednom odličan

Branimir Korać • nedjelja, 11.01.2015.

Zanimljivo je bilo u 16. kolu Lige Endese s nekoliko vrlo neizvjesnih dvoboja. Dramatično je bilo u Barceloni gdje je istoimeni domaćin izvukao produžetak i tamo slavio protiv Unicaje dok je Real Madrid u samoj završnici izvukao pobjedu protiv Laboral Kutxe...

Derbi 16. kola Lige Endese u potpunosti je opravdao očekivanja. Sjajnu utakmicu odigrali su Barcelona i Unicaja, punu preokreta, uzbuđenja i na kraju je donijela odluku u produžetku.

Vodeća Unicaja imala je veliku priliku povećati prednost u odnosu na Barcelonu. Imala je prednost u završnici susreta 99:96, Barceloni su ostale samo četiri sekunde za posljednji napad, no dovoljno vremena za Abrinesa koji je ubacio tricu za produžetak.

Ključni čovjek u produžetku bio je Maciej Lampe koji je ubacio tricu za preuzimanje vodstva, a zatim odveo Barcelonu na plus šest i domaćin je na kraju slavio sa 114:110.

Po 19 poena kod Barcelone ubacili su Marcelinho Huertas (7/10, osam asistencija), DeShaun Thomas (7/12, sedam skokova) i Edwin Jackson (7/10). Ante Tomić je za 35 minuta ubacio pet poena (2/7) uz sedam skokova i tri asistencije, a Mario Hezonja za devet minuta dodao je šest poena (0/1 za dva, 2/4 za tri).

U gostujućim redovima Ryan Toolson upisao je 25 poena (3/6 za dva, 5/5 za tri) dok su po 17 poena dodali Stefan Marković (7/10) i Caleb Green (6/10).

Real Madrid slavi Sergija Llulla koji mu je ubačajima s linije slobodnih bacanja donio pobjedu protiv Laboral Kutxe tri sekunde prije kraja susreta.

Madriđani nisu igrali dobro, bili su na rubu novog poraza, međutim u posljednjem njihovom napadu Llulla je prekršajem zaustavio Mirza Begić i Laboral Kutxa ostala je bez iznenađenja.

Llull je bio prvo ime utakmice sa 17 poena (6/10) i pet asistencija, a Andres Nocioni dodao je 13 poena (3/8). Kod poraženih po 12 poena ubacili su Fabien Causeur (4/9) i Fernando San Emeterio (4/8).

Valencia nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod Bilbaa. Momčad Velimira Perasovića poražena je 82:80, a pobjednik je postao poznat onog trenutka kada je Raul Lopez ubacio oba slobodna bacanja i odveo svoju momčad do 81:77. Kasna trica Romaina Sata bila je uistinu kasna i domaćin je mirno dovršio utakmicu.

Iskusni Alex Mumbru vodio je Bilbao do pobjede s 21 poenom (6/9), a Tobias Borg dodao je 14 poena (5/9). Kod Valencije Sam van Rossom ubacio je 19 poena (7/9), a Krešo Lončar za 20 minuta dodao je četiri poena (2/4) i tri skoka.

Ne posustaje Joventut koji je uz još jednom odličnog Gorana Sutona stigao do pobjede 77:70. Suton je bio prvo ime u pobjedi kod Murcije s 19 poena (7/8 za dva, 1/3 za tri) i devet skokova.

Do pobjede nije uspio doći Željko Šakić s Manresom na gostovanju kod Estudiantesa. Studenti su slavili sa 78:73, a hrvatski internacionalac upisao je šest poena (1/5 za dva) i četiri dodavanja.