Branimir Korać • četvrtak, 15.01.2015.

Još četiri četvrtfinalista Kupa kralja saznali smo nakon što su odigrani uzvratni susreti. Celta je odnijela pobjedu u Bilbau, ali nedovoljnu za prolaz, a oprostili su se i Almeria, Granada i Real Sociedad...

Athletic Bilbao - Celta Vigo 0:2 (4:2)

Athletic Bilbao prošao je u četvrtfinale Kupa kralja i to nakon nervoznog uzvrata protiv Celte u kojem je umalo prokockao prednost iz prvog susreta. U Vigu je Athletic slavio s 4:2 i činilo se da je riješio pitanje prolaza, ali u Bilbau se odigravala prava drama.

Već na početku drugog poluvremena u 49. minuti Celta je stigla do vodstva. Santi Mina ubacio je u kazneni prostor, Xabier Etxeita nespretno je uklizao na loptu i prevario Herrerina.

Nakon točno sat vremena igre domaćin se doveo u tešku situaciju. Mikel Rico srušio je u kaznenom prostoru Charlesa i gosti su dobili kazneni udarac koji je Fabian Orellana pretvorio u pogodak za 2:0.

Ipak, domaćin je uspio do kraja susreta udaljiti Celtu od svojeg gola i zahvaljujući više golova u gostima doći do prolaza u četvrtfinale.

Getafe - Almeria 1:0 (1:1)

Pred svega 500-tinjak gledatelja Getafe je izborio pobjedu u uzvratu protiv Almerije i osigurao mjesto u četvrtfinalu Kupa kralja. U prvom susretu Getafe je uspio doći do gola u gostima, remi 1:1 omogućio mu je da ne mora juriti pod svaku cijenu u uzvratu i tako se i postavio.

Sammira nije bio među konkurentima za nastup, a u skromnoj utakmici odluka je pala 15 minuta prije kraja kada je pao jedini pogodak.

Julian je prvo obranio pokušaj Buendije koji je pobjegao gostujućoj obrani, ali lopta se odbila do Vazqueza koji lakoćom zaobilazi vratara i pogađa praznu mrežu.

Do kraja susreta gosti nisu ozbiljnije zaprijetili i Getafe je uspješno dovršio posao.

Real Sociedad - Villarreal 2:2 (0:1)

David Moyes neće po dobrom pamtiti Villarreal. Momčad je to koja mu je nedavno nanijela najteži poraz u La Ligi (4:0), a sada ga je i eliminirala iz Kupa kralja.

Prvi susret Villarreal je dobio s minimalnih 1:0 da bi u uzvratu odigrao 2:2 i izborio prolaz.

U 27. minuti gosti su poveli lijepim pogotkom Morena kojeg je na desnoj strani pronašao Dos Santos, a ovaj lijepo pogodio suprotni kut domaćeg gola.

U samom finišu prvog poluvremena domaćin je vratio nadu pogotkom Carlosa Vele. Meksikanac je bio na pravom mjestu i s nekoliko metara poslao loptu u mrežu nakon što je Asenjo odbio loptu poslije dobrog udarca glavom Iniga Martineza.

Na sljedeće golove čekalo se sve do posljednjih 20 minuta. Prvo je Villarreal u 73. minuti iskoristio konfuziju u domaćoj obrani i preko Giovannija dos Santosa ponovno poveo, ali Esteban Granero lijepim golom poravnava na 2:2 dvije minute kasnije.

Ipak, do kraja domaćin nije stigao do preokreta iako su gosti susret završili s desetoricom nakon drugog žutog kartona Musacchija u 82. minuti.

Sevilla - Granada 4:0 (2:1)

U zadnjih šest utakmica protiv Granade Sevilla je postizala barem dva gola po susretu i s efikasnim nastupima nastavila je i u uzvratu osmine finala Kupa kralja.

Na Sanchez Pizjuan donijela je prednost 2:1 iz prvog susreta i to je samo povećala u uzvratu i odnijela uvjerljivu pobjedu 4:0 te s ukupnih 6:1 prošla dalje.

Već u 19. minuti domaćin je stigao do pogotka zahvaljujući Gameiru koji je pobjegao obrani i lakoćom zabio za vodstvo. Iago Aspas u 27. minuti povisio je na 2:0 glavom nakon sedme ovosezonske asistencije Gerarda Deulofeua.

Gameiro je do svojega drugoga pogotka stigao u 56. minuti nakon slabe reakcije gostujućeg vratara da bi u 64. minuti Suarez stavio točku na i.