Marin Vuković • subota, 17.01.2015.

Nogometaši Chelseaja na impresivan su se način prošetali Libertyjem i s visokih 5:0 svladali Swansea za pet bodova prednosti na vrhu. Manchester United je popravio dojam nakon domaćeg poraza i teško, ali zasluženo slavio na Loftus Roadu. Maksimalan učinak ostvarili su i Liverpool i Tottenham, dodatno se približivši najboljoj četvorki.

Swansea nije imao izgleda protiv sjajnog izdanja vodeće momčadi prvenstva. Chelsea je već nakon prvog poluvremena došao do prednosti od četiri pogotka i na kraju tek potvrdio novu pobjedu i pet bodova prednosti ispred Manchester Cityja, kojeg sutra čeka derbi s Arsenalom.

Samo 50 sekundi trebalo je londonskom sastavu da preko Oscara dođe do prednosti, a zatim je u 20. i 34. minuti Diego Costa s dva pogotka povisio na već tada nedostižnih 3:0. Oscar je prije odmora dodao i svoj drugi pogodak za 4:0, da bi slomljene Labudove 10 minuta prije kraja utakmice dokrajčio Andre Schürrle.

Nakon domaćeg poraza od Southamptona tijekom kojeg nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola, nogometaši Manchester Uniteda popravili su dojam protiv Queens Park Rangersa i slavili s 2:0, barem se nakratko vrativši na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Crveni vragovi opet nisu izgledali dobro u prvome dijelu, David de Gea u dva je navrata sjajnim intervencijama spašavao United nakon udaraca Charlieja Austina, no Louis Van Gaal je u nastavku pogodio uvođenjem Marouanea Fellainija.

Belgijac je u 58. minuti prihvatio povratnu loptu Valencije i zakucao je pod gredu, a u samoj završnici utakmice brzu kontru povukao je Angel Di Maria i uposlio mladog Wilsona, koji iz drugog pokušaja postavlja konačan rezultat utakmice.

Liverpool je došao do treće uzastopne gostujuće pobjede, s 2:0 slavili su na Villa Parku i skočili na sedmo mjesto Premiershipa. Fabio Borini je sredinom prvoga dijela nakon ubačaja Jordana Hendersona donio prednost aktualnim viceprvacima, a nakon nekolicine domaćih prigoda pobjedu gostima osigurao je Rickie Lambert u 79. minuti.

Tottenham je također nastavio kucati na vrata najbolje četvorke pobjedom nad Sunderlandom od 2:1. Jan Vertonghen već u trećoj je minuti donio prednost Spursima, no nakon pola sata igre Larsson je izjednačio za goste.

Dugo je na semaforu stajao neodlučen rezultat, Harry Kane gađao je vratnicu i kada se činilo da će suparnici podijeliti bodove ukazao se Christian Eriksen i u 88. minuti podigao White Hart Lane na noge.

Alan Pardew definitivno je podigao samopouzdanje Crystal Palaceu, koj se već nakon 16 minuta našao u zaostatku od dva pogotka, ali na kraju ipak slavio s 3:2. Gayle i Puncheon vratili su goste u igru, a svojim drugim pogotkom na utakmici Gayle dvije minute prije kraja dovršio potpuni preokret.

Fenjeraš Leicester ostat će na posljednjem mjestu i nakon ovoga kola, jer na domaćem travnjaku upisali su novi poraz. Ovoga puta s minimalnih 1:0 slavio je Stoke City, za jedini pogodak pobrinuo se sjajni Bojan Krkić u 63. minuti. U domaćem sastavu debitirao je Andrej Kramarić u zadnjih pola sata.

• Mihalj18.01.2015. u 14:51
    Ti ne gledaš baš United čini se? Fellaini je zabio gol jučer, bio jako dobar kao što je i cijele sezone. Blind je najbolje pojačanje uopće, Rojo je čisto dobar igrač. mah šteta uopće tebi objašnjavati kad bubaš stvari napamet.
    Mihalj
  • crush18.01.2015. u 11:01
    Tako je Mikan, trebao bi Herrera dobiti više prilike prije Fellainija, a i prije Mate jer u zadnje vrijeme Mata nije u dobroj formi. Simpatizeri manchestera u zadnje vrijeme su podjeljeni između Falcao-a i RvP-a tko bi trebao igrati prije - a ja kažem da bi mali Wilson trebao dobiti još najviše... [više na forumu]
    crush
  • Obrisan korisnik17.01.2015. u 19:09
    To što je Rooney odigro odlicno dvije tri utakmice u vezi ne čini ga veznim igračem. Rooney je napadač isto kako je Di Maria vezni ili krilni. I Ferguson i Moyes su ga koristili u vezi samo zato jer nemaju kvalitetnog veznog igrača. Uz toliko potrosenih para, ovako slozit ekipu je potpuno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.01.2015. u 18:49
    Fabregas je prvi igrač u premier ligi koji ima 15 asistova u dvije različite sezone.