Niko Rukavina • nedjelja, 18.01.2015.

Nogometaši Arsenal odigrali su odličnu utakmicu na gostovanju u Manchesteru i svladali su aktualnog prvaka s 2:0, a West Ham je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i uvjerljivo slavio protiv Hulla na domaćem terenu.

Manchester City – Arsenal 0:2

Nogometaši Arsenala s po jednim pogotkom u oba poluvremena došli su do važne pobjede u derbiju 22. kola Premier lige protiv Manchester Cityja u gostima. Utakmica je, pogotovo u drugom dijelu, bila vrlo dinamična, a gosti su uspjeli iskoristiti svoje šanse čime su ostali na samo jednom bodu od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Izuzev pogotka Arsenala, prvi dio utakmice prošao je bez puno uzbuđenja. Građani su se fokusirali na posjed lopte, a Arsenal na kontranapade. Najzanimljiviji trenutak prvog dijela dogodio se u 23. minuti kada je Vincent Kompany, nakon duplog pasa Ignacija Monreala i Santija Cazorle, srušio Monreala u svojem kaznenom prostoru, a iz jedanaesterca precizan je bio Cazorla za vodstvo Topnika.

Drugi dio je bio puno zanimljiviji od prvih 45 minuta. Manchester City se otvorio i postao je puno opasniji po gol Arsenala, no gosti su odigrali odličnu utakmicu i na kraju su udvostručili prednost iz prvog dijela.

Nakon nekoliko solidnih pokušaja s obje strane, Cazorla je u 67. izveo slobodan udarac kojeg je odlično ispratio Oliver Giroud i udarcem glavom matirao nemoćnog Joea Harta.

Do kraja nije bilo novih pogodaka iako su obje ekipe par puta solidno zaprijetile suparničkim golmanima.

West Ham – Hull City 3:0

Nakon četiri kola bez pobjede, nogometaši West Hama svladali su na domaćem terenu Hull City s uvjerljivih 3:0. Sva tri pogotka domaćini su postigli u nastavku utakmice, a Nikica Jelavić nije igrao za goste zbog ozlijede koljena koju je zadobio na utakmici protiv West Bromwicha u prošlom kolu.

Prvi dio utakmice na Upton Parku u istočnom Londonu prošao je bez pogodaka iako su obje ekipe bile opasne po suparnička vrata. Mrežu gostiju načeo je Andrew Carroll u 49. minuti. Enner Valencia je pucao s ruba kaznenog prostora, Allan McGregor je obranio udarac, ali se lopta odbila do bivšeg reprezentativca Engleske koji iz blizine postiže svoj peti pogodak sezone.

Tri minuti nakon ulaska u igru, Morgan Amalfitano povisio je na 2:0 na asistenciju danas vrlo raspoloženog mlađeg Valencije. Samo tri minute kasnije, u 72., Alexandre Song je dubinskom loptom izvrsno pronašao Stewarta Downinga koji zabija za konačnih 3:0.

• Obrisan korisnik18.01.2015. u 22:47
    Napkon Wenger otreso malo jaču njušku.Čudno da su Arsenalu sudili penal.Inače protiv velikih ekipa im praktički nikad ne sude.
  • narada10818.01.2015. u 22:33
    poslat će Mou „starom prijatelju" ljubavno pismo u drugi dio grada, jer mu je pomagao u stvaranju bodovne razlike ....