Valencia osigurala Kup kralja, Joventut nastavlja nizati pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 18.01.2015.

Prva dva susreta 17. kola Lige Endese donijela su pobjede za hrvatske predstavnike. Velimir Perasović i Krešo Lončar slavili su s Valencijom protiv Fuenlabrade kao i Goran Suton s Joventutom protiv Seville...

Perasovićeva Valencia upisala je pobjedu na svom parketu protiv Fuenlabrade rezultatom 89:76. Kiks protiv ovog protivnika nije dolazio u obzir, igrači su toga bili svjesni i bilo je određene nervoze u početnoj fazi utakmice, ali s vremenom je ona nestala i domaćin se odvojio te osigurao mjesto u Kupu kralja.

Do poluvremena je Valencia uspjela stvoriti veliku prednost, pobjeći na 57:41 i osigurati miran nastavak susreta. U drugom dijelu prednost domaćina prelazila je i 20 poena razlike te nije bilo nikakve dvojbe oko pobjednika.

Najefikasniji bio je Luke Harangody sa 16 poena (6/6), a po 12 su dodali Romain Sato (5/11), Rafa Martinez (3/5) i Krešo Lončar (3/6 za dva, 1/3 za tri, pet asistencija). U redovima Fuenlabrade Jelel Akindele ubacio je 20 poena (8/9) uz osam skokova dok je Andy Panko dodao 13 poena (5/10).

Joventut je ubilježio očekivanu domaću pobjedu protiv fenjeraša Seville (75:64) i tako nastaviti sa sjajnim igrama. Domaćin je odigrao koliko je bilo potrebno za pobjedu i tako stigao već do 13. pobjede u ACB ligi ove sezone.

Iskusni Demond Mallet upisao je 16 poena (6/12), a Albert Ventura dodao je 13 poena (5/8). Goran Suton ovaj put nije briljirao i za 25 minuta ubacio je dva poena (1/5 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka. Kod gostiju Kristaps Porzingis ubacio je 18 poena (8/14) uz sedam skokova dok je Derrick Byars dodao 15 poena (5/10) i sedam skokova.