Visok poraz Riječana za kraj španjolskog dijela priprema, Kalinić dvostruki strijelac

Branimir Korać • subota, 31.01.2015.

Posljednju provjeru na pripremama u Turskoj nogometaši Rijeke imali su protiv Dnipra. Ukrajinci su na kraju odnijeli visoku pobjedu 4:1, a dvostruki strijelac bio je Nikola Kalinić...

Riječani nisu uspjeli s pobjedom napustiti Španjolsku, posljednji protivnik bio je jednostavno prejak i Dnipro je na kraju zasluženo slavio rezultatom 4:1.

U dresu Rijeke debitirao je Španjolac Alex Fernandez koji je odigrao svih 90 minuta i sudjelovao u praktički svim opasnim situacijama koje je Rijeka stvorila.

Ukrajinci su stigli do vodstva već u 14. minuti kada je u gužvi u 16 metara najbolje reagirao Čeberjačko koji je glavom poslao loptu u mrežu i to je bio ujedno jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Rijeka se dobro nosila s Dniprom do posljednjih 20 minuta, a u 66. je uspjela i poravnati. Nakon akcije Fernandeza i Mišića, Mitrović je izjednačio na 1:1.

Ipak, nakon toga Dnipro postiže čak tri pogotka i uzima pobjedu. Matheus je u 71. minuti donio prednost Dnipru da bi u 77. minuti sa 16 metara Nikola Kalinić postigao svoj prvi te u 88. minuti glavom i drugi pogodak za konačnih 4:1.