Josip Piršljin • nedjelja, 01.02.2015.

Bogati nedjeljni program Serie A započeo je novim porazom Intera. Brozović je debitirao u Sassuolu koji je slavio 3:1, dok je Udinese ostao neporažen u okršaju s prvakom i liderom. Strinić nastavlja s dobrim igrama u Napoliju, asistirao je za gol koji je Benitezu donio tri boda u Veroni.

Debi za Inter upisao je Marcelo Brozović, no njegova nova momčad nastavlja s lošim predstavama ove sezone. Nerazzurri su gostovali kod Sassuola i izgubili 3:1 čime su ih zeleno-crni preskočili na tablici. Brozović je igrao od 70. minute, dok su Kovačić i Vrsaljko proveli cijelu utakmicu na terenu.

Sassuolo je do vodstva došao u 17. minuti, strijelac je bio talijanski reprezentativac Zaza, a na 2:0 povisio je Sansone nedugo potom preciznim udarcem iskosa. U nastavku je Inter nešto bolje zaigrao, Brozović je gurnuo Doda u lijepu šansu, no gol je pao tek u 83. minuti kada je smanjio Icardi. Iako je Sansone dobio crveni karton u 90. minuti, Sassuolo je zabio još jedan gol nakon toga preko Berardija.

Niz od tri pobjede Juventusa u prvenstvu zaustavljen je u Udinama. Domaći crno-bijeli uspjeli su obraniti svoja vrata od napadača Stare dame kojima nije baš išlo. Tevez i Llorente su se ispromašivali, a Di Natale i društvo to nisu znali iskoristiti tako da je završilo 0:0. Ovime će razlika između Juventusa i Rome ostati sedam bodova kao i u prošlom kolu. Igor Bubnjić je ponovno "grijao klupu".

21. kolo posebno će ostati u lijepo sjećanju Fabiju Quagliarelli koji je u dvoboju Torina protiv Sampdorije postigao hat-trick. Bivši napadač Juventusa bio je precizan u 16., 29. i 65. minuti, a poslije njega u strijelce se za domaće upisao Amauri, također bivši napadač Stare dame. Obiang je smanjio za Mihajlovićevu ekipu koja je ipak primila još jedan gol, Bruno Peres je postavio konačnih 5:1.

Atalanta je svladala Cagliari u 94. minuti, na stadionu Atleti Azzurri bilo je 2:1. Biava je bio strijelac za domaće za 1:0, a pred kraj prvog dijela za momčad sa Sardinije zabija Dessena. Kada se već mislilo da će se bodovi podijeliti, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabija Pinilla. Hrvatski napadač Duje Čop ušao je u igru za goste u 71. minuti.

Palermo je na Siciliji ugostio Veronu i uspio pobijediti 2:1 iako je gubio 1:0 golom Tachtsidisa iz osme minute. Preokret su donijeli Dybala i Belotti za uspon Palerma na sedmu poziciju. Mato Jajalo je debitirao za Sicilijance, odigrao je prvih 70 minuta, a deset minuta više dobio je Ivan Martić za Veronu prije nego što ga je zamijenio Saviola.

Nakon dvije pobjede protiv Milana, Lazio je "spušten na zemlju" u Ceseni. Domaća je ekipa pobijedila 2:1 golovima u drugom poluvremenu. Defrel i autogol Cataldija doveli su Cesenu u prednost, a samo je pred kraj uspio smanjiti Klose. Franjo Prce ovog puta nije konkurirao za Rimljane.

Napoli je gostovao u Veroni kod Chieva koji se bori za ostanak u ligi. Benitezovi igrači su slavili 2:1 i učvrstili treće mjesto, a dobru utakmicu odigrao je Ivan Strinić koji je asistirao za pobjednički gol Gabbiadinija. Josip Radošević nije bio u zapisniku Napolija. Prije Gabbiadinijevog pogotka postignuta su dva autogola, u krivu mrežu su zabijali Britos i bivši Dinamovac Boštjan Cesar.