Milan
Milan 3:1(1:1) Parma
Parma

Josip Piršljin • nedjelja, 01.02.2015.

U posljednjoj utakmici 21. kola talijanskog prvenstva Milan je na svom stadionu dočekao Parmu. Posljednjeplasirana momčad svladana je 3:1 i Milan je konačno prekinuo niz bez pobjede.

Uoči ogleda s Parmom na San Siru, Milan je imao tri poraza i dva remija u zadnjih pet utakmica u Serie A. Stoga je protiv zadnje momčadi na tablici Inzaghijevim igračima bila sjajna prilika da se dočepaju tri boda.

U tome su i uspjeli, Rossonere je do pobjede vodio Jeremy Menez s dva pogotka. Parma ostaje na zadnjem mjestu prvenstvene ljestvice, a od idućeg kola pokušat će joj pomoći hrvatski napadač Marko Livaja koji stiže iz Rubina na posudbu kao zamjena za Cassana.

U 17. minuti Gobbi je u svom šesnaestercu igrao rukom, te je Milan dobio jedanaesterac. S bijele točke pucao je Menez i bio je precizan za 1:0. Slavlje domaćih nije dugo trajalo, njihov bivši igrač Nocerino izjednačio je nakon velike greške u crveno-crnoj obrani.

S rezultatom 1:1 otišlo se na predah, a potom je sjajnim potezom novo vodstvo Milanu donio Menez u 57. minuti. Francuz je deset minuta kasnije bio asistent Zaccardu za konačnih 3:1 i sigurno zaslužuje epitet igrača utakmice. Milan je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto s istim brojem bodova kao i Genoa.

• serieA02.02.2015. u 12:20
    iako je rezultat pozitivan igra i dalje ne postoji...nije mi jasno zašto se milan nakrcao obrambenim igračima a iz aviona se vidi da je glavni problem vezni red gdje kronično manjka kvalitete