Premiership, 23. kolo, 01.02.2015, 14:30 h
Arsenal
Arsenal 5:0 Aston Villa
Aston Villa

Niko Rukavina • nedjelja, 01.02.2015.

Nogometaši Arsenala došli su do treće uzastopne pobjede u Premier ligi i pete uzastopne u svim natjecanjima. Na Emiratesu svladali su Aston Villi s uvjerljivih 5:0...

Arsenal je na domaćem terenu nadigrao goste iz Birminghama i došao do uvjerljive pobjede od četiri razlike čime su zadržali priključak za mjestima koje vode u Ligu prvaka. Da su se Mesut Özil i Theo Walcott potpuno oporavili od ozljede dokazuje druga uzastopna utakmica u kojoj su se upisali u strijelce.

Arsenal je poveo već u 8. minuti. Özil je iz prve proslijedio Mertesackerovu dugačku loptu i izbacio Oliviera Girouda koji se sam sjurio prema Bradu Guzanu i zabio za vodstvo Topnika. Do kraja poluvremena Arsenal je mogao postići još pokoji pogodak, a najbliže mu je bio Santi Cazorla koji je u 27. pogodio stativu.

Protagonisti prvog pogotka u 56. su se našli u suprotnim ulogama. Giroud je pronašao Özila koji lijepo zabija ljevicom za povećanje vodstva. Na 3:0 povisio je Walcott u 63. na asistenciju Cazorle i već tada je bilo jasno kako će Londončani upisati sva tri boda.

I one najmanje dvojbe oko pobjednika riješene su u 75. kada je Guzan u šesnaestercu srušio Chubu Akpoma, a Cazorla pogodio za 4:0. Peti pogodak Arsenala djelo je Hectora Bellerina koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio na asistenciju Cazorle.

• Obrisan korisnik02.02.2015. u 13:24
    Istina! Arsenal je vrlo jaka momčad, ali rijetko se događa da su ključni igrači fit. No kad jesu, vidimo kako zastrašujuće jaki mogu biti (City, A. Villa). Dosta su navijači pljuvali po Wengeru, a nadam se da ih je stari znalac ušutkao sad...
  • Obrisan korisnik01.02.2015. u 22:59
    Ma ne valja im očito dobar dio stručnog stožera kad im se igrači svake sezone ozljeđuju ali vidi se što može Wenger kad okupi iole kvalitetnu ekipu.U zadnjih 15 tekmi najbolji score imaju u cijeloj ligi.
  • Obrisan korisnik01.02.2015. u 17:48
    eh,da imaju srece s ozljedama sigurno bi imali minimalno 7-8 bodova vise....super tekma