Marin Vuković • subota, 31.01.2015.

Šest susreta 23. kola Premier lige odigrano je u terminu od 16 sati i svi su ogledi završeni bez pravih iznenađenja. Manchester United je očekivano svladao posljednju momčad Premier lige, a nove su bodove uknjižili i Liverpool i Tottenham. Niko Kranjčar bio je jedini strijelac u porazu QPR-a od Stoke Cityja.

Nogometaši Leicestera nisu uspjeli ponoviti podvig od prije nekoliko mjeseci kada su na svom terenu svladali Manchester United s 5:3. Danas su na Old Traffordu glatko poraženi s 3:1, a United je susret riješio već u prvih 45 minuta. Andrej Kramarić započeo je susret u gostujućem napadu, a zamijenjen je nakon sat vremena igre bez pravog učinka.

Polovicu prvog dijela United je slamao otpor gostiju i napokon dočekao pogrešku. Blind je u 27. minuti oteo loptu u sredini terena i uposlio Robina Van Persieja, koji iz voleja pogađa za 1:0. Pet minuta kasnije pokušaj Angela Di Marije obranio je Schwarzer, no na odbijenu loptu uklizao je Falcao i udvostručio prednost Crvenih vragova.

Susret je riješen prije odlaska na odmor, nakon kornera glavom je loptu u vlastitu mrežu proslijedio kapetan Leicestera Morgan. U nastavku utakmice United je gospodario loptom i terenom, no deset minuta prije kraja tračak nade Leicesteru dao je Marcin Wasilewski. Bio je to ipak počasni pogodak, a s konačnih 3:1 United je zasjeo na treće mjesto.

Samo tri boda iza Uniteda na petom mjestu nalazi se Tottenham, koji je nastavio niz dobrih rezultata pobjedom od 3:0 nad West Bromwich Albionom. Ponovno je u sjajnoj formi bio Harry Kane, koji je s dva pogotka u 15. i 64. minuti (iz jedanaesterca) dovršio posao započet još u ranoj fazi utakmice vodećim pogotkom Christiana Eriksena.

U sjeni derbija na Stamford Bridgeu, mali derbi kola odigran je na Anfieldu, gdje je Liverpool dočekao West Ham i slavio s 2:0. Osim bodova, domaćin slavi i činjenicu da se nakon dugog izbivanja na travnjak vratio Daniel Sturridge i odmah postigao pogodak.

Redsi su poveli osmim ovosezonskim pogotkom Raheema Sterlinga u 51. minuti, a Sturridge je zatim osigurao bodove zgoditkom u 80. minuti, samo 12 minuta nakon što je ušao u igru. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za sastav.

Stoke City je brzo prebolio činjenicu da će do kraja sezone biti bez Bojana Krkića, hat-trickom Jonathana Waltersa srušili su Queens Park Rangerse i slavili s konačnih 3:1. Utješni pogodak za goste postigao je Niko Kranjčar u 36. minuti.

Everton je donekle popravio dojam sezone za zaborav gostujućom pobjedom nad Crystal Palaceom, što je ujedno i prvi poraz Alana Pardewa otkad je preuzeo uzde kluba iz Londona. Jedini pogodak postigao je već u drugoj minuti Romelu Lukaku.

Ogled s dna ljestvice između Sunderlanda i Burnleyja pripao je domaćinu rezultatom 2:0. Nakon što je Wickham u 20. minuti donio prednost Sunderlandu, Jermain Defoe je svojim prvijencem za novi klub postavio konačan rezultat utakmice.