Premiership, 24. kolo, 07.02.2015, 13:45 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • subota, 07.02.2015.

Dvadeset i četvrto kolo Premier lige otvoreno je ljutim londonskim derbijem Tottenhama i Arsenala koji je opravdao očekivanja. Pobjedu od 2:1 odnio je domaćin, a bodovi su ostali na White Hart Laneu, ponajprije zahvaljujući još jednom sjajnom izdanju dvostrukog strijelca Kanea.

Dvoboj dvaju velikih londonskih rivala i izravnih konkurenata za plasman u Ligu prvaka završen je pobjedom Tottenhama od 2:1, premda je Arsenal dugo držao prednost od jednog pogotka. Kao i mnogo puta dosad ove sezone, kao spasitelj Spursa izdvojio se fantastični Harry Kane i s dva pogotka donio preokret, a svojoj momčadi četvrto mjesto.

Arsenal je poveo u ranoj fazi utakmice zahvaljujući ubojitom kontranapadu kojeg je povukao Danny Welbeck. Bivši igrač Uniteda pronašao je Oliviera Girouda, a slab pokušaj Francuza ispravio je Mesut Özil i iz neposredne blizine pogodio za vodstvo Topnika.

Gosti su se nakon pogotka povukli, namjeravajući ponoviti predstavu iz ogleda s Manchester Cityjem i obrambeni je dio odrađivao svoju zadaću do odmora. U nastavku, pak, domaćin dolazi do preokreta.

U 56. minuti nakon udarca iz kuta i odlične obrane Ospine na pravom mjestu bio je Kane i izjednačio rezultat. Tottenham je dobio krila i krenuo po pobjednički pogodak, do kojeg je napokon i došao samo četiri minute prije kraja.

Čovjek koji je nedavno potpisao novi ugovor sa Spursima i koji bi ubrzo svome klubu mogao priskrbiti transfer sličan onome Garetha Balea podigao se na ubačaj Bentaleba i glavom odlučio utakmicu u korist Spursa, a u svoju statistiku upisao 22. pogodak sezone. Kane 2 - Arsenal 1.

• Obrisan korisnik07.02.2015. u 21:52
    Bez obzira na poraz, Ospina je jedno od najvećih pojačanja Arsenala u posljednje vrijeme. Što čovjek sve skida, to je čudo.
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 20:47
    Jedna zanimljivost. Tottenhem ove godine ima najviše odigranih utakmica s 2 :1 od 24 utalmice čak 11 su završili s 2 :1 bez obzira bio to poraz ili pobjeda.