Marin Vuković • subota, 07.02.2015.

Chelsea je napravio golem korak prema novom naslovu prvaka, na Villa Parku su pobjedom od 2:1 iskoristili kiks Manchester Cityja i pobjegli na sedam bodova prednosti. Dramatičnu je pobjedu u sudačkoj nadoknadi zabilježio Southampton i skočio na treće mjesto, samo četiri boda iza Cityja.

Sedam velikih bodova prednosti u rukama je nogometaša Chelseaja nakon 24. kola engleske Premier lige. Izabranici Josea Mourinha izborili su očekivanu pobjedu nad Aston Villom od 2:1, te u potpunosti iskoristili novo posrtanje Manchester Cityja.

Već u osmoj minuti gosti iz Londona došli su do prednosti, na dodavanje Williana loptu je u mrežu proslijedio Eden Hazard. Domaćin je uzvratio na samom početku nastavka, u 48. minuti Jores Okore je postigao prvi prvenstveni pogodak Aston Ville nakon posta koji je trajao čak 659 minuta.

Domaće je navijače ipak rastužio Branislav Ivanović pogotkom u 66. minuti, kojim je Chelsea napravio još jedan korak ka novom naslovu prvaka Engleske.

Sve dalje od naslova je pak Manchester City, koji je iz domaćeg ogleda s Hull Cityjem uspio izvući samo bod tek u završnici utakmice. Nikica Jelavić je cijelu utakmicu proveo na klupi Hulla, koji je poveo u 35. minuti. Vratnicu je pogodio Gaston Ramirez, a loptu u mrežu potom ubacio David Meyler.

Nešto bolju igru City je pokazao u nastavku i trebao postići i više od jednog pogotka. Gostujućeg su vratara ipak uspjeli svladati tek u sudačkoj nadoknadi, kada je James Milner sjajno izveo slobodan udarac i još uvijek aktualnom prvaku spasio bod.

Kako sada stvari stoje, City bi umjesto ciljanja na prvo mjesto sve češće mogao pogledavati iza leđa, jer tamo se na samo četiri boda zaostatka sada smjestio Southampton. Momčad Ronalda Koemana ne posustaje ni nakon 24 odigrana kola, večeras su na gostovanju kod Queens Park Rangersa slavili pogotkom u posljednjim trenucima utakmice.

Sadio Mane je u 93. minuti prihvatio loptu i poslao je pod gredu QPR-ova gola, da bi potom u dramatičnoj završnici domaćinu bio poništen pogodak zbog prekršaja nad vratarom. Niko Kranjčar nije bio u početnom sastavu i do kraja susreta nije ulazio u igru.

Crystal Palace nastavio je s impresivnim nizom rezultata otkad je na klupu sjeo Alan Pardew. Još jednu gostujuću pobjedu ostvarili su u Leicesteru, zahvaljujući pogotku Ledleyja u 55. minuti. Andrej Kramarić utakmicu je počeo na klupi, ušao je u igru tek u 71. minuti, no još uvijek će čekati na prvijenac u novom klubu.

Swansea i Sunderland podijelili su pak bodove u ogledu na Libertyju, Defoe je pogotkom u 42. minuti donio prednost gostima, a izjednačio je Ki Sung-yueng u 66. minuti.

• Obrisan korisnik07.02.2015. u 22:36
    krama mora početi od prve da bi zabijo,jedino konstantnim igranjem će proraditi.a chelsea rutinski,sve ide svojim tokom,kvalitetu iznad svih trenutno
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 20:36
    Kad gledaš nis male pare dane za Kramarića, a Lester zadnji... Odoše oni u drugu ligu... Zanimljivo prvenstvo, ali ipak mislim da ČELZIJA osvaja. Jak čelzo ove sezone.