Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 2:5 Barcelona
Barcelona

Hrvoje Ožanić • nedjelja, 08.02.2015.

U posljednjem dvoboju nedjeljnog programa 22. kola Primere snage su odmjerili nogometaši Athletic Bilbaa i Barcelone. Katalonci su predvođeni Lionelom Messijom prikazali dojmljivu igru i pobijedili Baske rezultatom 5:2.

Na prvi pogodak gledatelji na San Mamesu čekali su do 15. minute kada Messi upućuje slobodni udarac, a netko od protivničkih igrača mijenja smjer lopte i vara Iraizoza. Omaleni Argentinac desetak minuta kasnije upisuje asistenciju, a ulogu strijelca prepušta Luisu Suarezu. Do kraja poluvremena Baski su najbliže pogotku bili u 32. minuti kada vratnicu gostiju pogađa Aduriz.

U 58. minuti Rico vraća nadu domaćinima pogotkom za 2:1, no poslije tri minute pogodak defanzivnog veznjaka Baska autogolom anulira njegov suigrač De Marcos. Nekoliko minuta kasnije prednost gostiju na tri razlike povećava Neymar. Drugi pogodak domaćina kojim je jedino uljepšan rezultat na semaforu djelo je Aduriza. Sve nade momčadi iz Bilbaa u mogućnost preokreta nestale su u 75. minuti kada Etxeita crvenim kartonom zapečaćuje sudbinu svoje momčadi. Do kraja utakmice u rubriku strijelaca upisao se i Pedro zabivši za konačnih 5:2.

S ovom pobjedom puleni Luisa Enriquea primaknuli su se vodećem Realu na bod zaostatka, a Baski su ostali na trinaestom mjestu prvenstvene ljestvice. Ivan Rakitić odigrao je dobrih 90 minuta.

U idućem kolu momčad Ernesta Valverdea gostovat će kod Granade, a Katalonci će do nove pobjede pokušati doći protiv Levantea na Camp Nou.

• Zdren09.02.2015. u 08:58
    Fino se igralo, bar prvo poluvrijeme koje sam uspio vidjeti.
    Zdren
  • Obrisan korisnik09.02.2015. u 08:05
    Žao mi je poraza mojih Athleticovaca, ali pobjeda Barcelona je više nego zaslužena!! Štoviše, Barca toliko lijepo igra, gotovo kao u doba Rijkaarda s Ronaldinhom. Bilbao se pokušao boriti (ne spadaju oni (još) u rang Barcelone), ali Barca jednostavno igra odlično. Jako ugodno me iznenadio Rakitić... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 23:57
    Upravo to.Guardiola dok je vodio Barcu uvijek je tempirao formu za ovaj dio sezone odnosno drugi mjesec.Ne postoji ekipa na planeti ovoj koja može u istom ritmu odigrat cijelu sezonu bez pada forme.Zato je tajming bitan.osim tajminga mora se priznat da su se Suarez i Raketa dosta dobro... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 23:53
    ova tekma ce se dugo prepricavati,malo je reci spektakl... Barca je usla u formu u najvaznijem dijelu sezone i pitanje je mogu li nastaviti,pogotovo jer u LP ceka jaki City a i igraju i kup,treba rotirati dosta... Messi? svi mi ostajemo bez rijeci za njega,on je strijelac,playmaker i asistent,igrac... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 23:49
    nije messi sam koji čini barcelonu da igra ovako, tu su i neymar i suarez koji čine jedan od najboljih napada u europi, ali i svi ostali. međutim, koliki je njegov doprinos često se niti ne kaže u punom smislu. osim što zabija, što genijalno asistira, što driblingom sam sebi stvara šanse, njegova... [više na forumu]