Branimir Korać • nedjelja, 08.02.2015.

Još tri nedjeljna susreta završena su rezultatom 2:1. Gostujuće pobjede odnijeli su Almeria i Valencia dok je vani poražena Sevilla kod Sammirovog Getafea...

U prvom nedjeljnom dvoboju u Primeri Cordoba je ugostila Almeriju u susretu u kojem su obje momčadi očajnički trebale bodove. Cordoba je najdarežljiviji domaćin u ligi i još jednom dijelila poklone.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i već u desetoj minuti stigao do vodstva i to krasnim pogotkom Fedea Cartabije iz slobodnog udarca. Nastavila se dobra igra domaćina i u nastavku prvog dijela, a gosti su imali sreće u 22. minuti kada je Ghilas odličnu pucao glavom, ali loptu je zaustavila greda.

I umjesto da dođe do osjetnije prednosti u prvom poluvremenu, Cordoba je dozvolila preokret u nastavku. Prvo je u 62. minuti Michel poravnao na 1:1, a onda je četiri minute kasnije isti igrač glavom donio preokret Almeriji.

Do kraja je bilo dosta nervoze i malo prilika, a gosti su zadržali prednost.

Isti rezultat samo u korist domaćina ostvaren je u dvoboju između Getafea i Seville. Unai Emery upozoravao je koliko je ovo važna utakmica za njegovu momčad, a na kraju je ipak poražena.

Getafe je došao do vodstva sredinom prvog poluvremena kada je Alvaro Vazquez srušen u 16 metara, sam izveo kazneni udarac i postigao pogodak.

U drugom dijelu Sevilla je poravnala preko Krychowiaka, ali Pedro Leon pokazao se dobrom zamjenom i doveo je Getafe ponovno do prednosti. Sammir je kod domaćina igrao do 72. minute.

Treći susret koji je okončan rezultatom 2:1 odigran je u Barceloni gdje je Valencia svladala Espanyol.

Valencia je odigrala dobru utakmicu i prijetila je od početka, Rodrigo je u 19. minuti pogodio vratnicu da bi uzvratio na drugoj strani Caicedo, no Diego Alves se istaknuo.

U 62. minuti gosti su ipak poveli preko Pabla Piattija, a u 82. minuti uz pomoć vratara Paua, Daniel Parejo povisio je na 2:0. Domaćin je u završnici uspio tek smanjiti preko Garcije.