Niko Rukavina • srijeda, 11.02.2015.

Momčad Josea Mourinha došla je do domaće pobjede nad Evertonom tek u smiraj utakmice, a Manchester City uspio je slaviti nakon četiri kola bez pobjede. Domaće pobjede upisali su Manchester United i WBA, dok su dvije utakmice završile podjelom bodova.

Chelsea - Everton 1:0

Nogometaši Chelseaja dugo su lomili otpor tvrdog Evertona, a do pobjedničkog pogotka došli su tek u 89. minuti, minutu nakon što je Gareth Barry dobio isključujući žuti karton zbog rušenja kasnijeg strijelca Williana.

Oba trenera momčadi su izvele u 4-2-3-1 formaciji. Za Chelsea i dalje pravo nastupa nije imao Diego Costa, a rekonvalescent Fabregas je utakmicu započeo s klupe. Za Chelsea je debitirao Juan Cuadrado, a u špici je Loic Remy dobio prednost pred Didierom Drogbom.

Na samom otvaranju utakmice vrlo dobre prigode za Chelsea propustili su Nemanja Matić i Willian, a s druge strane opasno je zaprijetio Romelu Lukaku. Chelsea je bio dominantnija momčad u prvih 45 minuta. Šanse nisu iskoristili ni Remy, odnosno, Eden Hazard.

Drugi dio pružio je nastavak frustracije za Bluese. Nizali su prigode, ali pogodak nisu mogli zabiti. U 68. Lukaku se našao u izvanrednoj prigodi da šokira Stamford Bridge, međutim, pucao je po sredini gola.

Kada se činilo da će Everton uspjeti izvući bod, Barry je dobio crveni karton, a samo minutu kasnije, u 89. minuti, Willian je zabio sjajni volej za veliko slavlje igrača i navijača Chelseaja.

Stoke – Manchester City 1:4

Nakon četiri uzastopne utakmice bez pobjede, Manchester City je napokon došao do pobjede. Uvjerljivo su slavili na gostovanju kod Stokea, iako su domaćini jako dobro otvorili utakmicu i cijeli dvoboj bili su ravnopravan protivnik.

Utakmica je počela otvoreno s obje strane, s time da je Stoke bio opasnija momčad na terenu. Domaćini su u 20. poentirali preko Petera Croucha no gol mu je poništen zbog navodnog ofsajda. Ipak, domaćini su prvi došli do pogotka. U 32. minuti Sergio Agüero odlično je naciljao suprotni kut Stokeova gola za 1:0 vodstvo Cityja.

No, vodstvo je trajalo samo pet minuta kada Crouch izjednačuje glavom na asistenciju Marka Arnautovića. Do kraja prvog dijela veliku prigodu za novo vodstvo Građana propustio je Fernando.

Manchester City je do vodstva ipak došao u 55. kada je James Milner glavom skrenuo Nasrijev centaršut u mrežu.

Veliki korak k pobjedi City je napravio u 70. minuti kada je David Silva „izvrtio“ Geoffa Camerona koji ga povlači za rame u svojem kaznenom prostoru, a precizan s bijele točke bio je Agüero za svoj drugi pogodak na utakmici i 16. u prvenstvu čime se približio na samo gol zaostatka za Costom.

Konačnih 4:1 postavio je Nasri u 76. lijepim udarcem u desnu kut Stokeova gola.

Manchester United – Burnley 3:1

Manchester United svladao je na domaćem terenu Burnley čime je skočio na treće mjesto budući da su Southampton i West Ham remizirali.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 2:1 za Crvene Vragove, a oba pogotka zabio je Chris Smalling koji je u 5. minuti zamijenio ozlijeđenog Phila Jonesa. Tek što je ušao, Smalling je u 6. poentirao nakon pravog „glavometa“ u šesnaestercu gostiju.

Burnley nije čekao dugo na izjednačenje. U 12. Kieran Trippier je probio lijevu stranu Unitedove obrane, a njegov centaršut odlično je ispratio Danny Ings koji glavom poentira za 1:1. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela „džoker s klupe“ Smalling je ponovno doveo United u vodstvo, na asistenciju Angela Di Marije.

Konačni rezultat postavio je Robin Van Persie iz penala u 82. kojeg je Scott Arfield skrivio nad Di Marijom.

Remi bez pogodaka u Southamptonu, WBA bolji od Swansea

U preostalim utakmicama WBA je s 2:0 bio bolji od Swansea, Southampton i West Ham su odigrali 0:0, a remizirali su i Crystal Palace i Newcastle.

Southampton je protiv West Hama pola sata igrao s igračem više (golman West Hama Adrian uhvatio je loptu van šesnaesterca) , imao je na kraju 21 udarac na gol gostiju (West Ham samo četiri), 67 posto vremena loptu u svojim nogama, a omjer u kornerima je bio 8:2 za Southampton.

Međutim, nepreciznost Southamptonovih igrača, ali i dva odlična čuvara mreže (kartoniranog Adriana je zamijenio Jussi Jaaskelainen) sačuvala su West Ham bez gola u mreži.

WBA je srušio Swanseaju pogocima Ideya Browna i Saida Berahina u drugom dijelu, a Fraizer Campbell je Crystal Palaceu donio bod na domaćem terenu protiv Newcastlea nakon što su gosti poveli u prvom dijelu preko Papissa Cissea.