Niko Rukavina • utorak, 10.02.2015.

Andrej Kramarić upisao je prvijenac u Premiershipu u porazu svoje momčadi kod Arsenala, a imao je i jako dobru prigodu za izjednačenje. Jelavić je bio strijelac u pobjedi Hulla nad Aston Villom, a uspješni su bili i Lovrenov Liverpool, odnosno, Kranjčarov QPR.

Arsenal – Leicester 2:1

Arsenal je teže od očekivanog na domaćem terenu svladao posljednji Leicester za kojeg je Andrej Kramarić zabio svoj prvi pogodak u Premier ligi. Hrvatski reprezentativac našao se u jako dobroj prigodi da svojoj momčadi donese izjednačenje, međutim, neuspješno je pokušao lobati Davida Ospinu.

Prvi je na utakmici zaprijetio Leicester i to dva put vrlo opasno preko Riyiada Mahreza. No, Arsenal je ubrzo preuzeo kontrolu na terenu i u 27. je došao do vodstva. Mesut Özil je centrirao iz kornera, a Laurent Koscielny iz blizine poentirao za vodstvo domaćina.

Do kraja poluvremena Arsenal je udvostručio prednost preko Thea Walcotta. Özil je pucao iz daljine, Mark Schwarzer obranio, no odbijena lopta došla je do Walcotta koji iz prve zabija za 2:0.

U drugom dijelu Leicester se otvorio i postao je puno opasniji po gol Ospine. Otvorenija igra isplatila se Lisicama u 61. kada je Kramarić lijepim udarcem iz prve zabio svoj prvijenac u engleskoj ligi.

Hrvatski napadač našao se u još jednoj vrhunskoj situaciji u 78., međutim iz izgledne prigode pokušao je lobati Ospinu što mu, dakako, nije pošlo za nogom. Leicesteru je ovo četvrti poraz u nizu, „zakopani“ su na dnu ljestvice, a ni raspored u sljedećim kolima im ne ide na ruku.

Liverpool – Tottenham 3:2

Odličnu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Liverpool i Tottenham na Anfieldu. Liverpool je na kraju slavio s 3:2 čime se približio Tottenhamu na jedan bod zaostatka, a ovo im je ujedno bila deveta utakmica u nizu bez poraza u Premier ligi. Odlučujući pogodak zabio je Mario Balotelli koji je napokon zabio za Liverpool u Premiershipu.

Liverpool je došao u vodstvo u 15. preko Lazara Markovića, međutim, Harry Kane, koji se nalazi u superformi, izjednačio je u 26. na asistenciju Erica Lamele.

Do kraja prvog dijela Liverpool je imao dvije velike šanse. Udarac Jordana Ibe obranio je Hugo Lloris, a Daniel Sturridge je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogodio stativu.

Drugi dio bio je još uzbudljiviji. U 53. Liverpool je dobio penal, kada je nakon duela Sturridgea i Dannyja Rosea sudac pokazao na bijelu točku iz koje je precizan bio Steven Gerrard.

Kao i u prvom dijelu, nije se dugo čekalo na izjednačenje. Odlični Kane pronašao je na petercu Moussu Dembelea koji iz blizine izjednačuje.

U 68. minuti u igru je ušao Dejan Lovren, a u 74. Mario Balotelli koji je u 83. na asistenciju Adama Lallane zabio svoj prvi premierligaški pogodak za Liverpool, a svojoj momčadi donio je vrijednu pobjedu protiv izravnog konkurenta za Ligu prvaka.

Hull City – Aston Villa 2:0

Nikica Jelavić uspješno se vratio nakon izbivanja zbog ozlijede mišića te je zabio prvi pogodak u pobjedi svoje momčadi nad Aston Villom čime je Hull pobjegao iz zone ispadanja.

Jelavić je u 22. minuti utakmice zabio lijepi, ali sretni pogodak za vodstvo svoje momčadi. Lopta se odbila od Ciarana Clarka i preskočila Brada Guzana.

Jelavić je igrao do 67. minute, a sedam minuta nakon izlaska, Hull je zapečatio pobjedu preko Damea N'Doya, asistenta za Jelavićev pogodak, koji je zabio iz drugog pokušaja.

Sunderland – Queens Park Rangers 0:2

Uspješan je sa svojom momčadi bio i Niko Kranjčar koji je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi njegovog QPR-a nad Sunderlandom. Oba pogotka momčad iz Londona zabila je u prvom dijelu.

U 17. minuti utakmice Matt Phillips je lijepo centrirao, a u šesnaestercu domaćina dobro se snašao Leroy Fer i glavom je matirao Costela Pantilimona. Fer je ubrzo pogodio stativu, a konačni rezultat postavio je Bobby Zamora u prvoj minuti sudačke nadoknade fenomenalnim volejem na asistenciju dvostrukog asistenta Phillipsa.

U nastavku utakmice Sunderland je pokušao doći do pogotka, ali nije uspio probiti tvrdi blok QPR-a.

• Obrisan korisnik11.02.2015. u 12:30
    Šteta da je prošlu utakmicu protiv Crystal Palacea Pearson čekao do 70 minute da ga uvede u igru jer je Leicester tu utakmicu bio bolji ali nisu mogli zabiti gol i onda nakon što su ga dobili ekipa pada a on uvodi Kramu da nešto spasi, a ipak nije on Messi da sam rješava utakmice, da ga je stavio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.02.2015. u 08:37
    potpuno se slažem ... oni su i prije stvarali dosta šansi ali su malo zabijali ... zato su i doveli kramu da to popravi ,,,, ja stvarno ne znam što žele ovi koji kritiziraju, ali krama je igrao odlično .. pa zabio je u drugoj cijeloj utakmici koju je odigrao ... Baloteliju je trebalo više od pola... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.02.2015. u 02:03