Varaždin sigurno do slavlja nad Karlovcem, Porečani prokockali četiri pogotka prednosti u gostima kod Gorice

Marija Pastuović • petak, 13.02.2015.

Otvaranje proljetnog dijela sezone zabilježilo je zanimljive dvoboje, ali i iznenađenja u 16. kolu domaćeg prvenstva. Nastavak natjecanja tako je donio pobjede domaćina Dubrave, Umaga, Varaždina, Buzeta i Marine, dok je Ivanić u gostima kod Splita upisao nova dva boda. Varaždinci su sada ovom pobjedom, uz poraz drugoplasiranog Poreča, prvoplasirana momčad s tri boda prednosti.

Dubrava - MRK Zamet 33:27 (19:13)

U 16. kolu domaćeg prvenstva Dubrava je na svom terenu ugostila riječki Zamet te je upisala nova dva boda slavljem 33:27. Početno stečeno vodstvo Zagrepčani su čuvali do samog kraja. U 20. minuti Ivan Dumenčić je realizirao kontru za odlazak na +8, a na poluvremenu je rezultat bio 19:13.

U drugom poluvremenu su domaćini nastavili u istom ritmu, ne dozvolivši protivniku da se približi, te su mirno susret priveli kraju. Dubravu je do pobjede predvodio raspoloženi Josip Jurić-Grgić s osam pogodaka, a pridružio mu se Igor Totić s 14 obrana. U redovima Zameta najefikasniji je bio Luka Mrakovčić s osam pogodaka, vratarski tandem Đurica-Slavić upisao je deset obrana.

MRK Umag – Bjelovar 34:25 (16:10)

Proljetni dio prvoligaškog prvenstva MRK Umag otvorio je pobjedom 34:25 nad gostujućim Bjelovarom. Razlika u kvaliteti između momčadi bila je vidljiva od prvih minuta te kroz cijelu utakmicu. Naime, gosti su držali priključak tek osam minuta, a tada je uslijedila serija 7-0 domaće ekipe koja se tada odvojila na +7, a vodstvo je do kraja i povećala.

U nastavku nije bilo iznenađenja, gosti su kontrolirali susret, a do kraja su povećali prednost na 11 zgoditaka razlike. Sjajni Tomislav Milinković obranio je 18 lopti, dok je raspoložen bio i Adam Seferović s osam golova. Romario Fiala i Toni Egzeta za Bjelovar su postigli svaki po pet pogodaka, a njihovi suigrači Meštrić i Grganić zaustavili su devet protivničkih napada.

Buzet – Đakovo 29:25 (16:13)

U odgođenom 16. kolu Buzet je na domaćem terenu dočekao Đakovčane te zabilježio slavlje rezultatom 29:25. Đakovčani su u ovu utakmicu ušli bez Kristijana Eskeričića i Krunoslava Pahanića koji su svoju karijeru nastavili u mađarskom prvoligašu Balatonfürediju, odnosno, Poreču. Vodstvo ekipa se izmjenjivalo sve do 13. minute susreta kada su Buzećani prvi put došli do dva gola prednosti (6:4). Stečenu razliku do odmora su i povećali te se na predah otišlo pri vodstvu domaćina 16:13.

Druga dionica igre nije donijela značajnije promjene, Đakovčani nisu uspjeli ugroziti pitanje pobjednika, a pečat na pobjedu Buzeta stavio je najbolji igrač susreta Mario Galijot. Potonji je u susretu postigao devet pogodaka, a golmanski duo Pobrić-Jović upisao je 11 obrana. Najbolji strijelac Đakova bio je raspoloženi Josip Punda s osam postignutih zgoditaka, dok su vratari Gagulić i Petrović zaustavili 12 suparničkih pokušaja.

Varaždin 1930 - Karlovac 31:25 (17:10)

Varaždin je na domaćem terenu upisao 14. prvenstvenu pobjedu, ovaj put poražen je gostujući Karlovac. Domaćini su pojačani Hrvojem Batinovićem i Domagojem Sršenom ovim slavljem povećali svoju prednost na tri boda ispred drugoplasiranog Poreča. Izjednačene minute trajale su do sredine prvog poluvremena kada igrači Silvija Ivandije odlaze na tri pogotka razlike, a prednost do isteka tridesete minuta povećavaju na sedam golova razlike.

Karlovčani u nastavku nisu uspjeli dovesti suparničko slavlje u pitanje što je ujedno značio i deveti poraz gostujuće ekipe. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Ante Tomić sa sedam golova, a duo Šipkić-Galić sakupio je 11 obrana.

Marina Kaštela – Spačva Vinkovci 29:22 (16:11)

Vinkovčani su u drugi dio sezone ušli s novim igračem, Markom Nađom, ali nisu uspjeli upisati pobjedu. Na gostovanju kod Marine poraženi su osmi put ove sezone. Domaćini su krajem prvog poluvremena uspjeli napraviti razliku koju su održali do posljednjih trenutaka susreta.

Spačva je držala priključak do 21. minute kada domaća ekipa odlazi na četiri pogotka razlike, a na odmor se odlazi pri rezultatu 16:11. Drugi dio susreta Marina je mirno iskontrolirala ne dopustivši iznenađenje za šesto ovosezonsko slavlje. Najučinkovitiji kod domaćina bio je Toni Markota sa sedam pogodaka, dok je vratar Josip Pepur upisao 15 obrana. Slaven Šijaković uspješan je bio šest puta.

Gorica – Poreč 30:27 (11:12)

Rukometaši Poreča proljetni dio sezone otvorili su porazom, nakon što su na gostovanju u Velikoj Gorici prokockali prednost od četiri pogotka. U izjednačenom prvom poluvremenu, u kojem se vodstvo izmjenjivalo na obje strane, minimalnu prednost uoči odmora stekli su Porečani.

Do 40. minute gostujuća momčad povećala je razliku na četiri pogotka pri rezultatu 16:20, ali uslijedio je preokret domaćina. Tomislav Sladoljev tada brani nekoliko važnih lopti i pruža svojoj momčadi priliku da se vrati u utakmicu što Goričani i čine. Devet minuta prije kraja Ivan Laljek uspješan je bio sa sedam metara za izjednačenje 25:25, a njegovi suigrači ubrzo su prešli u vodstvo te nadigrali suparnika u preostalim dijelu susreta.

Domagoj Ferenčina i Ivan Laljek, svaki s po osam zgoditaka, predvodili su domaćine do pobjede, a Tomislav Sladoljev zabilježio je 11 obrana. U redovima Poreča, novo pojačanje Krunoslav Pahanić postigao je osam golova, dok je Goran Čarapina obranio deset pokušaja Gorice.