Barcelona projurila Badalonom, odličan učinak Dubrovčana

Davor Kovačević • nedjelja, 15.02.2015.

U podnevnom terminu 21. kola španjolske ACB lige Barcelona se pobrinula za najuvjerljiviju pobjedu kojom su gotovo posramili Joventut. Odličnu utakmicu odigrali su Dubrovčani, Ante Tomić i Mario Hezonja, koji su iskombinirali 31 poen, dok je Goran Suton ostao na devet poena.

Početkom studenog prošle godine Joventut je priredio malu senzaciju i košem Gorana Sutona tri sekunde prije kraja porazio Barcelonu na njezinom parketu. Da je to bio samo jedan loš dan Barcelone potvrdila je nova utakmica ovih klubova u kojoj je Barcelona pokazala tko je stvarni gazda Katalonije.

Joventut je nestao u svega tri minute. U 15. minuti domaćini su bili na 17:25, a onda je trominutna serija Barcelone odvela goste na velikih 38:17. Nije Joventut dočekao opuštanje Barcelone da proba namirisati preokret, štoviše gosti su nastavili razbijati indisponirane domaćine i malo prije kraja doći i do najvećih +41 (92:51). Završilo je s 99:61.

Nestvarna je bila Barcelonina dominacija u skoku (46-19), a kada se tomu doda 59 % trice (13/22), onda se ovo može smatrati i ponajboljom partijom Barcelone u dosadašnjem dijelu sezone. Ponajbolji u redovima španjolskog prvaka bili su Dubrovčani, Mario Hezonja je za 21 minutu ubacio 16 poena (4/7 trica) uz pet skokova, jednak je broj poena ostvario Doellman, dok je Ante Tomić dodao 15 poena i devet skokova. Mallet je bio prvi strijelac Joventuta, dok je među domaćim tercetom od devet postignutih poena svoje mjesto našao i Suton.

Košarkaši Unicaje nisu se poskliznuli na gostovanju kod Lagun Ara čime i dalje odoljevaju svojim pratiteljima. U samoj završnici zadržali su mirnoću na slobodnim bacanjima i izvukli pobjedu sa 76:72 u koju je 16 poena ugradio Golubović, a Toolson 15. Doblas je s 11 poena bio najefikasniji igrač domaćina.

Opuštanje u posljednjoj četvrtini koštalo je Gran Canariju i uvjerljvije pobjede od 90:81 koju je ostvarila protiv Andorre. Cedevitin suparnik u osmini finala Eurokupa u prvom poluvremenu imao je i +23 (50:27), a domaćine je predvodio Baez s 18 poena, dok su s druge strane po 13 poena ubacili Gomes i Green.

Crni niz od sedam poraza napokon su prekinuli košarkaši Zaragoze. Oni su na gostovanju kod Murcije odnijeli pobjedu sa 75:71 u susretu u kojem su gotovo tri četvrtine proveli u vodstvu. Najbolji igrač Zaragoze bio je Jelovac s 18 poena, dok je u domaćim redovima ta titula pripala Limi sa 17 poena.

Dvoboj momčadi s identičnim omjerom uvjerljivo je pripao Canariasu koji je Obradoiro ostavio bez ikakve šanse. Canarias je slavio sa 77:53, a odličnu je utakmicu odigrao Blanco ubacivši 22 poena, dok je kod Obradoira tek Waczynski bio dvoznamenkast s 11 poena.