MAXtv Prva liga, 21. kolo, 16.02.2015, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 941

Borna Rupnik • ponedjeljak, 16.02.2015.

Posljednju utakmicu 21. kola MAXtv Prve lige odigrali su Dinamo i Zadar, a vodeća momčad natjecanja pobijedila je posljednju rezultatom 2:0, golovima Fernandesa u prvom i Sigalija u drugom poluvremenu.

Drago Gabrić
51'
20
Želimir Terkeš
51'
17
Mohammed Okechukwu Aliyu
70'
Igor Štimac

Susret prve i posljednje momčadi hrvatskog prvenstva očekivano je pripao aktualnom prvaku, zagrebačkom Dinamu. Zadar se pokušao suprotstaviti agresivnom, čvrstom igrom, no ostao je praznih ruku.

Prvi problem Modrih pojavio se na zagrijavanju, kada se ozlijedio Ademi, te je umjesto njega u zadnji čas uskočio Goncalo, a trener Zoran Mamić odlučio se goste napasti sa Soudanijem, Fernandesom i Henriquezom u prvoj postavi.

Momčad Igora Štimca koncentrirala se na obranu, ali i zaprijetila dalekometnim udarcima Čirjaka i Blaževića, dok su domaćini pokušavali ubačajima te udarcima Fernandesa i Soudanija, ali gostujući vratar Matković bio je na visini zadatka.

Nakon još jednog pokušaja Pinta, Dinamo je poveo u 40. minuti, kada su Soudani i Henriquez pripremili šansu Fernandesu, koji se probio u kazneni prostor i Matković tada više nije mogao zaustaviti loptu.

Početkom nastavka Eduardo je morao zaustaviti Pešića, a Čirjak je sredinom drugog poluvremena pucao tik pored gola te zamalo kapitalizirao bolju igru Zadra po ulasku Gabrića i Terkeša.

Međutim, tada je Dinamo prelomio susret. Matković je prvo zaustavio Fernandesa u situaciji "jedan na jedan", da bi u 67. minuti Pinto poslao loptu pred gol, a Fernandes asistirao Sigaliju, koji šalje loptu preko zadarskog čuvara mreže za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Odlične su prilike propustili još Aliyu i Henriquez, a Zoran Mamić u nastavku je priliku dao i mladićima Olmu i Fioliću.