Poreč uvjerljiv protiv Marine, Varaždinci remizirali s domaćim Buzetom

Marija Pastuović • utorak, 17.02.2015.

U 17. kolu Premijer lige svoje prvenstvene pobjede upisali su domaćini Poreč, Zamet, Đakovo, Spačva i Ivanić, dok je bodove na gostujućem terenu zabilježila Dubrava nadigravši Bjelovar, a neriješeno su odigrali Varaždin i Buzet.

Poreč – Marina Kaštela 35:29 (20:12)

Nakon što su Porečani propustili bodove u Gorici, na red je došao susret s Marinom, gdje nisu ponovili isto. U utakmicu su ušli bolje od protivnika te su već u sedmoj minuti imali četiri pogotka prednosti (7:3). Nastavili su domaćini s dobrom igrom što je rezultiralo s +7 uoči odmora.

U drugom poluvremenu gostujuća momčad nije uspjela dovesti u pitanje pobjednika te je Poreč upisao 13. prvenstvenu pobjedu, što je značilo i 13. poraz Marine. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Vedran Mataija sa sedam zgoditaka, a vratari Čarapina, Sorić i Marko sakupili su 13 obrana.

MRK Zamet – Split 44:16 (25:10)

U 17. kolu Premijer lige Zamet je upisao dva boda na domaćem terenu deklasiranjem gostujućeg Splita, s čak 28 golova razlike. Raspoloženi Zametovi igrači odigrali su od prve minute pa sve do kraja sjajnu utakmicu te nisu dali protivniku nikakvu šansu da bilo što promijeni u drugom poluvremenu. Jedina razlika bila je prednost domaćina koja se povećavala kako se kraj susreta približavao.

Zamet je do slavlja predvodio Lovro Jotić koji je uspješan bio čak deset puta, u samo jednom pokušaju više, a slijedili su ga Viktor Stipčić i Raul Valković koji su upisali svaki po šest pogodaka, sa stopostotnim učinkom. Golmanski duo Đurica-Juričić zaustavio je 21 pokušaj gostiju. U suparničkim redovima najbolji strijelac bio je Petar Pivac s pet pogodaka, a tandem Šimić-Sučić obranio je devet lopti.

Đakovo – MRK Umag 26:23 (12:11)

Umag je u 17. kolu na gostujućem terenu poražen od domaćina Đakova u zanimljivom susretu Premijer lige. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su se obje momčadi uspjele odvojiti jednom na dva pogotka razlike, ali ne i zadržati tu prednost, na poluvremenu je rezultat bio u korist domaćih igrača, s minimalnim vodstvom.

U nastavak su bolje ušli Đakovčani te su svoju prednost do 37. minute povećali na četiri gola razlike (16:12), ali u 48. minuti Umažani su se približili na samo zgoditak zaostatka. Ipak, više od toga nisu uspjeli. Denis Tot s devet pogodaka bio je najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a raspoloženi Mario Gagulić obranio je odličnih 16 lopti. Ivan Sever je za Umag bio uspješan osam puta, a njegovi suigrači Borilović, Milinković i Burnić suparničke napade zaustavili su deset puta.

Buzet - GRK Varaždin 1930 24:24 (10:13)

Buzećani su na domaćem terenu, u napetoj i neizvjesnoj završnici uspjeli uzeti bod prvoplasiranom Varaždinu. Iako su Varaždinci bolje startali u prvom poluvremenu, te imali i tri pogotka prednosti duže vrijeme, a s tom razlikom su otišli i na odmor (13:10), druga dionica igre donijela je promjene.

U 36. minuti susreta Varaždinci su povećali vodstvo na pet zgoditaka razlike (17:12), ali uslijedio je preokret domaće momčadi koja je u 46. minuti imala vodstvo 19:18. Preostali trenuci donijeli su nam neizvjesnost koja je završena podjelom bodova. Vlado Matanović i Mario Galijot predvodili su svoju momčad, svaki s po sedam golova, dok je Aleks Jović tome dodao osam zaustavljenih lopti. U gostujućim redovima najbolji strijelci bili su Ante Tokić i Ivan Sršen, svaki s također po sedam upisanih golova, a vratarski tandem Galić-Špikić obranio je nedovoljnih šest lopti.

Spačva Vinkovci – Karlovac 27:24 (13:12)

Vinkovčani su u susretu protiv Karlovca upisali devetu ovosezonsku pobjedu nadigravši suparnika rezultatom 27:24. Prvo poluvrijeme prikazalo je izjednačenu borbu, i vodstvo koje se izmjenjivalo na obje strane, u kojoj se nijedna momčad nije uspjela odvojiti. Na kraju su s minimalnom prednosti na odmor otišli domaći igrači (13:12).

Drugih trideset minuta donijelo je također izjednačenu utakmicu, imala je Spačva u dva trenutka dva pogotka prednosti, ali stizali su ih uspješno Karlovčani sve do 58. minute kad ih je Dino Vukušić odveo na 25:23 što je ujedno značilo i rješenje pitanja pobjednika utakmice. Slaven Šijaković sa šest pogodaka predvodio je svoju ekipu, a duo Stojanović-Rimac pridružio mu se sa sedam obrana. Na drugoj strani deset zgoditaka upisao je Andrej Obranović, dok su Luka Prezelj i Denis Karić zabilježili svaki po dvije zaustavljene lopte.

MRK Ivanić – Gorica 26:25 (13:8)

Domaći Ivanić zabilježio je peto slavlje nad gostima iz Gorice koji su sedmi put ove sezone poraženi. Nakon što su domaćini prikazali dominaciju u prvom poluvremenu te otišli na odmor s čak sedam pogodaka prednosti, uslijedio je preokret gostujuće ekipe.

Goričani su, predvođeni Domagojem Ferenčinom, i podrškom vratara Tomislava Sladoljeva, na polovici drugog poluvremena sustigli veliki zaostatak te su vratili utakmicu u egal (17:17). Otišli su ponovno domaći igrači na razliku od dva zgoditka, još jednom su gosti uspjeli izjednačiti, ali više od toga nije im pošlo za rukom te je gol za slavlje u samoj završnici postigao Mateo Lukačec. Zadnji navedeni je i predvodio svoju momčad sa sedam upisanih golova, a Jurica Janeš obranio je deset suparničkih napada. Ivan Laljek i Domagoj Ferenčina, svaki po sedam puta, su nadmudrili domaćeg vratara Janeša, a njihov golman Tomislav Sladoljev zaustavio je 15 protivničkih udaraca.

Bjelovar – Dubrava 26:29 (14:16)

Nakon zabilježenih poraza u prošlom kolu, Bjelovar je nastavio u istom tonu, dok je slavlje upisala gostujuća Dubrava. Imali su Zagrepčani početno vodstvo 4:1, a zatim su uslijedili izjednačeni trenuci koji su trajali sve do 19. minute kada se Dubrava odvaja ponovno na tri pogotka prednosti (12:9), zatim i na plus četiri (15:11), a vodstvo čuva do poluvremena.

Imali su gosti prednost i cijelo drugo poluvrijeme, ne dopustivši protivniku da njihovu pobjedu dovede u pitanje te su tako zabilježili 12. slavlje u domaćem prvenstvu. Ivan Dumenčić sa sjajnih 12 zgoditaka vodio je do pobjede svoju momčad, a golmani Totić i Grahovac dodali su tome devet obranjenih pokušaja suparnika. Igor Gašparović uspješan je bio deset puta, Siniša Meštrić je sačuvao sedam lopti, a s jednom obranom pridružio mu se Deni Prvonožac.

• Obrisan korisnik17.02.2015. u 14:50
    Mali ante tokić nastavlja s izvrsnim igrama! i kuduz je isto veliki talent iz varaždina.
  • serieA17.02.2015. u 14:12
    split u premier ligi je isto šta i čile na svijetskom prvenstvu=kanta za napucavanje,doista se treba potrudit za sastavit ovako lošu momčad....zanimljiva će biti borba za 4 mjesto