Briljantni Šunjić vodio Creteil do iznenađenja, Parižani lako slavili u derbiju kola

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.02.2015.

16. kolo francuske LNH donijelo je derbi u Parizu između domaćeg PSG-a i Chamberyja uz brojne Hrvate na parketu. Međutim jedan drugi Hrvat je obilježio kolo i to Mate Šunjić u neočekivanoj gostujućoj pobjedi Creteila...

Parižani lakoćom protiv Obrvanovog Chamberyja

Rukometaši PSG-a u derbiju kola francuskog prvenstva lako su se obračunali s Obrvanovim Chamberyjem. Raspoloženi Omeyer na golu, opasnost sa svih pozicija i Chambery se nije mogao nositi s ovako raspoloženim protivnikom.

Pobjednik je bio odlučen već u prvih 30 minuta kada su domaćini napunili mrežu Chamberyja, stvorili visoku prednost i u nastavku je samo povećavali. Od početka susreta sve je išlo samo u jednom smjeru, domaćin je krenuo s 4:0 i na poluvremenu je imao već vodstvo 20:13.

U nastavku susreta PSG nije popustio, igrao je i dalje angažirano te povećavao prednost. Na kraju je ostalo tih najviših 12 golova razlike i konačnih 35:23 za Parižane.

Još jednom je bio raspoložen Thierry Omeyer koji je upisao 16 obrana, sedam golova postigao je Mikkel Hansen, a šest Xavier Barachet. Igor Vori zabio je dva pogotka te bio stopostotan, jednako kao i Jakov Gojun s jednim golom. Marko Kopljar postigao je jedan pogodak iz tri pokušaja.

Kod gostiju najraspucaniji bio je Damir Bičanić sa sedam pogodaka, ali i sedam neuspješnih pokušaja dok je Jerko Matulić zabio dva gola iz četiri pokušaja.

Sjajni Šunjić spustio rampu St. Raphaelu

Iznenađenje se dogodilo u susretu između St. Raphaela i Creteila u kojem je Mate Šunjić izludio šutere domaćina. Hrvatski internacionalac upisao je 16 obrana i to uz vrlo visokih 64 posto uspješnosti te je njegovim ulaskom susret prelomljen i Creteil otišao do pobjede.

Borko Ristovski otvorio je utakmicu na vratima gostiju i branio je u prvom poluvremenu koje je završeno sa 16:16. Onda je na vrata stao Šunjić i igrao glavu ulogu na putu do pobjede.

Nizao je obranu za obranom, zaključao svoja vrata i serijom obrana pomogao Creteilu da u zadnjih deset minuta uđe s vodstvom 25:20. Tu prednost gosti nisu ispustili i kreirali su iznenađenje slavivši 29:25.

Osim odličnog Šunjića, istaknuo se s osam golova i samo jednim promašajem Hugo Descat, a domaćinu nije pomoglo devet pogodaka Raphaela Caucheteuxa.

Poraz Serdarušićevog Aixa

Serdarušićev Aix nije iznenadio kod branitelja naslova Dunkerquea. Domaćin je očekivano odnio pobjedu s 31:23 i tako ostao u igri za treće mjesto. Julian Emonet susret je završio sa sedam pogodaka kod domaćina, no prvo ime bio je William Annotel koji je skupio 15 obrana. Na drugoj strani Mario Cvitković obranio je jedan udarac domaćina dok je s pet golova Klemen Cehte bio prvi strijelac.

Posljednjeplasirani Istres pružio je dobar otpor Nantesu ne dopustivši mu opuštanje do samog kraja susreta. Gosti su konstantno vodili, ali bila je to prednost od tri-četiri pogotka te su morali biti na oprezu, posebno jer je na drugoj strani nezadrživ bio Theo Derot s 13 golova iz 15 pokušaja. Ipak kvalitetniji Nantes na kraju je slavio s 32:29 bez neke velike pomoći vratara, ali uz devet golova Valera Rivere.

Vodeći Montpellier bez nastupa Venija Loserta stigao je do pobjede u gostima kod Selestata 27:21. U 37. minuti domaćin je još bio na golu zaostatka, ali nakon toga je krenula serija gostiju i susret je riješen. Već klasično najefikasniji bio je Dragan Gajić sa šest golova, a kod Selestata Jordan Francois-Marie s istim brojem pogodaka.

Fenix iz Toulousea je u lošoj formi, a to je pokazao i protiv Nimesa te je ponovno ostao bez pobjede. Nimes je slavio u gostima 30:24 i ujedno preskočio Fenix na ljestvici, a najzaslužniji za to je Pawel Podsiadlo s 12 pogodaka. Kod domaćina je izostao značajniji učinak Jeromea Fernandeza koji je limitiran na samo dva gola.