Josip Piršljin • subota, 21.02.2015.

Bayern je nastavio svoj "marš" kroz Bundesligu i ove subote. Bavarci su sa 6:0 bili bolji od Paderborna na gostovanju i napunili gol razliku na čak + 50. Schalke je imao pobjedu protiv Werdera, ali ju je ispustio u sudačkoj nadoknadi.

Bayern je ponovno "pregazio" svog suparnika u njemačkom prvenstvu. Nakon što je u prošlom kolu stradao HSV s čak 8:0, ovog je puta nešto bolje prošao Paderborn koji je primio dva gola manje. Hrvatski napadač Srđan Lakić dobio je zadnjih pola sata igre.

Domaći su se držali do 24. minute, a tada je Lewandowski donio prednost gostima. Poljak je još jednom bio precizan prije odlaska na odmor, a poslije su golijadu nastavili Robben i Ribery. U strijelce se uspio upisati i mladi Weiser, a priču je završio Robben drugim golom. Guardiolinoj momčadi je bilo lakše od 62. minute kada je crveni karton dobio Hartherz.

Zanimljivo je bilo na susretu Schalkea i Werdera. Domaći su na svojoj Veltins Areni poveli nakon sat vremena preko Meyera kojem je asistirao Barnetta. Činilo se kako će pozitivnom nizu Werdera doći kraj, no uspjeli su zeleni "ugrabiti" bod pogotkom Prödla u 92. minuti.

Bodove su podijelili i Augsburg i Bayer. Momčad iz Leverkusena je dva puta vodila, ali su domaći stizali. Drmić i Reinartz su bili strijelci za goste, a za Augsburg Caiuby i Hitz. Tin Jedvaj nije bio u zapisniku Apotekara, dok je Dario Krešić ostao na klupi.

U ostalim susretima Mainz je uzeo sva tri boda protiv Eintrachta pobjedom 3:1, a remi je viđen i na Schwarzwald-Stadionu gdje su 1:1 odigrali Freiburg i Hoffenheim. Na dvoboju Kölna i Hannovera također nije bilo pobjednika, gosti su poveli preko Joselua, a poravnao Ujah nedugo potom.