Bundesliga, 22. kolo, 20.02.2015, 20:30 h
Stuttgart
Stuttgart 2:3 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Borna Rupnik • petak, 20.02.2015.

Dortmundska Borussia ubilježila je u petak navečer treću uzastopnu pobjedu. Puni je plijen odnijela i s gotovanja kod posljednjeplasiranog Stuttgarta.

Žuto-crne trupe Jürgena Kloppa subotu će dočekati na desetom mjestu bundesligaškog poretka, zahvaljujući pobjedi nad Stuttgartom 3:2 u prvoj utakmici 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva. To je treće slavlje zaredom dortmundskog kluba, nakon uspjeha protiv Freiburga i Mainza.

Prednost je gostima osigurao Aubameyang u 25. minuti nakon s(p)retne akcije Reusa i Kagawe, no već u 32. minuti poravnao je Klein s bijele točke, nakon prekršaja Sahina u petercu.

Međutim, ni domaće slavlje nije dugo trajalo. Nekoliko minuta prije odmora Kagawa je upisao svoju drugu asistenciju, pronašavši petom preciznog Gündogana.

Tih je 2:1 na semaforu stajalo sve do 89. minute, uz napadačku nemoć Stuttgarta i povremene prijetnje gostiju, kada je Reus kaznio grubu pogrešku Stuttgartovog braniča Baumgartla i zapečatio pobjedu Borussije.

Stuttgart se nije predao te je uspio smanjiti na konačnih 3:2 preko Niedermeiera na početku sudačke nadoknade, ali poraza se više nije mogao spasiti. Sljedeći pokušaj bit će mu gostovanje kod Hannovera idućeg vikenda, dok Borussia (D) igra lokalni derbi sa Schalkeom.

• Balthazar21.02.2015. u 08:03
    Sahin je morao dobiti crveni karton kod penala.
    Balthazar
  • narada10820.02.2015. u 23:22
    nikad jadniji i slabiji VFB. I još ispada da su mogli do boda, da nije mladi Baumgartel pravio tu grešku, da ne govorim o propuštenim prigodama Borussie. A simbolično za stanje VFB-a je činjenica da taj lik može utrčavati na teren, 30 sekundi ga možemo vidjeti- a ni traga security.