Karlovčani nadigrali Poreč, Varaždin uvjerljiv protiv Spačve

Marija Pastuović • utorak, 24.02.2015.

U 18. kolu Premijer lige domaće pobjede su upisali Gorica, Dubrava, Karlovac, Umag i Varaždin. Na gostujućem terenu Bjelovar je bodove odnio Splitu, dok su bodove u Kaštel Sućurcu podijelili Marina i Ivanić.

Gorica-MRK Zamet 25:33 (11:17)

Predvođeni Lovrom Jotićem igrači Zameta ostvarili su desetu pobjedu u domaćem prvenstvu nadigravši Goricu. U utakmici koja je od početka išla u jednom smjeru, gosti nisu ispuštali stečeno vodstvo te nisu dozvolili protivniku da im se približi. Do isteka 30. minute Zamet je imao šest pogodaka prednosti, a u nastavku se prednost povećala te je na kraju iznosila osam golova razlike.

Gostujuću ekipu do slavlja je nosio Lovro Jotić s upisanih 11 pogodaka, a Dino Slavić pridružio se s 12 obrana. U redovima domaćina najbolji strijelci bili su Hrvoje Ceković i Filip Krstanović svaki s po pet golova, a vratari Lončar i Sladoljev zaustavili su devet lopti.

Dubrava-Đakovo 40:32 (16:13)

Dubrava je nastavila nizati pobjede i u 18. kolu Premijer lige, ovaj put Zagrepčani su porazili gostujuće Đakovo te su s dva osvojena boda postali drugoplasirana momčad prvenstva. Nakon izjednačenog starta, u 12. minuti susreta domaćini su upisali vodstvo 9:5 pogotkom Žarka Čurić, a s prednosti od tri gola otišli su i na odmor.

U nastavku je Dubrava nastavila s dobrom igrom, ne dopustivši protivniku da pobjednika susreta dovede u pitanje. Povećavala je svoju prednost sve do konačnih osam razlike pri krajnjem rezultatu 40:32. Marin Buneta i Josip Grgić-Jurić postigli su po šest pogodaka, dok je Domagoj Grahovac zaustavio 14 suparničkih pokušaja. Najefikasniji kod gostiju bio je Denis Tot s čak 12 zgoditaka, dok je Mislav Petrović upisao 11 obranjenih pokušaja Dubrave.

Karlovac-Poreč 25:24 (12:11)

Osamnaesto kolo donijelo je u Karlovcu zanimljiv i neizvjestan susret između istoimenog domaćina i Poreča, a slavlje su na kraju upisali Karlovčani. Utakmicu su bolje otvorili domaći igrači koji su serijom 7-0 već polovicom prvog poluvremena zabilježili vodstvo 9:2. Uzvratili su Porečani koji su do isteka 30. minute uspjeli doći na minimalan zaostatak (11:12).

Izjednačili su gosti na samom startu drugog poluvremena, ali unatoč prilikama u nekoliko navrata, nisu uspjeli prijeći u vodstvo. U 51. minuti Karlovac je na četiri pogotka razlike (23:19) odveo Matija Perajica, a tu prednost Poreč nije uspio stići. Osam pogodaka ugradio je Matija Perajica u pobjedu svoje momčadi, dok je Luka Prezelj sudjelovao s 11 obrana. Matija Rađaković sa sedam golova bio je najbolji strijelac Poreča, a Goran Čarapina sačuvao je 14 lopti.

Varaždin 1930 – Spačva 29:21 (17:11)

Do 15. slavlja stigli su Varaždinci na domaćem terenu, uvjerljivo nadigravši vinkovačku Spačvu. Ova pobjeda, uz poraz Poreča, donijela je Varaždincima prednost od četiri boda ispred drugoplasirane Dubrave i trećeplasiranog Poreča. Gostujuća momčad Varaždinu je uspjela konkurirati prvih deset minuta, kada domaćini serijom 6-0 odlaze na prednost od šest golova (10:4), a s tom razlikom momčadi su otišle i na odmor.

Druga dionica igre nije donijela značajnije promjene, a Varaždin je svoje vodstvo povećao na najvišu upisanu razliku 26:13, što su Vinkovčani do kraja susreta uspjeli smanjiti na osam zgoditaka razliku, ali priliku za više od toga suparnici im nisu dali. Martin Marčec postigao je sedam golova, sa stopostotnim učinkom, a vratar Matija Špikić 14 puta je nadmudrio igrače Spačve. Slaven Šijaković uspješan je bio šest puta, dok su Dražen Stojanović, Tomislav Stojanović i Antonio Rimac sakupili 12 obrana.

MRK Umag-Buzet 27:25 (12:10)

Umažani su do 11. prvenstvene pobjede stigli pobijedivši gostujući Buzet. U borbenim minutama prvog poluvremena prednost se izmjenjivala na obje strane, a uoči odmora Adam Seferović odveo je domaćine na tri pogotka razlike pri rezultatu 12:9, a Gabriel Deak postavio je konačni rezultat prve dionice igre (12:10).

U drugom poluvremenu Buzet je prvo izjednačio rezultat na 13:13, a odmah potom pogotkom Romana Ščulca prešao u vodstvo. Imali su gosti prednost sve do 47. minute kada Umažani bivaju koncentriraniji te koriste protivničke pogreške za prelazak u vodstvo i konačno slavlje 27:25. Sa sedam zgoditaka Tomislav Bošnjak predvodio je svoju ekipu do pobjede, a trio Milinković-Burnić-Borilović zaustavio je sedam suparničkih pokušaja. Vlado Matanović sa sedam golova najbolji je bio u redovima Buzeta, dok je Aleks Jović upisao nedovoljne četiri obrane.

Split-Bjelovar 24:32 (14:14)

Do slavlja na gostujućem terenu u Splitu došao je Bjelovar porazivši domaćina s osam razlike. Nakon izjednačenih i borbenih trideset minuta i vodstva obje momčadi, poluvrijeme je završeno rezultatom 14:14.

Nastavak je ponudio bolju igru Bjelovara, poveo je 17:14, a do kraja je svoju prednost povećao na osam pogodaka razlike, ne dopustivši Splitu da gostujuću pobjedu dovede u pitanje. Igor Gašparović s osam pogodaka i stopostotnim učinkom bio je najuspješniji u svojoj ekipi, a golmanski duo Prvonožac-Grganić zabilježio je tri zaustavljene lopte. Petar Pivac i Leon Pavlović postigli su po šest zgoditaka za Splićane, a sa šest obrana u zapisnik se upisao Marko Sučić.

Marina Kaštela-MRK Ivanić 20:20 (11:11)

Podjelom bodova u Kaštel Sućurcu, gdje je u goste Marini došao Ivanić, kompletirano je 18. kolo Premijer lige. Domaćini su bolje otvorili susret, imali su i tri razlike pri rezultatu 9:6, ali Ivanić je s tri uzastopna pogotka vratio utakmicu u egal, a neriješenim rezultatom završilo je i prvo poluvrijeme.

Drugih trideset minuta proteklo je također u borbenom tonu, gosti su u 44. minuti poveli 16:14 zgoditkom Filipa Vučelića, ali uslijedio je povratak domaće momčadi te izjednačene minute koje su rezultirale podjelom bodova. Toni Markota bio je najučinkovitiji u svojoj ekipi sa sedam postignutih golova, a tandem Pepur-Budalić deset je puta nadmudrio protivničke igrače. Mateo Lukačec sa sedam pogodaka sudjelovao je u osvojenom bodu Ivanića, a 12 obrana upisao je Tin Badžek.