Duvnjak i Kiel dotukli Balingen, Lübbecke bez iznenađenja u Flensburgu

Davor Kovačević • srijeda, 25.02.2015.

Visoku pobjedu na svom terenu u 23. kolu Bundeslige ostvarili su rukometaši Kiela, a ponovno je u glavnoj ulozi bio Domagoj Duvnjak. Flensburg je u posljednjih 20 minuta osigurao bodove protiv Vukovićeva Lübbeckea, a Hamburg je s teškog terena Melsungena otišao s punim plijenom.

THW Kiel – HBW Balingen-Weilstetten 37:18 (21:6)

Ždrijeb je bio naklonjen rukometašima Kiela, pa su što u Ligi prvaka, što u Bundesligi odigrali već četvrtu uzastopnu domaću utakmicu i u kojoj su još jednom pregazili svog protivnika. Balingen nije bio kompetitivan ni u jednom trenutku, a Zebre su prema njemu bile izrazito neumilosrdne napravivši 15 razlike već u 28 minuta igre.

Neumoljiv je bio Domagoj Duvnjak. Hrvatski reprezentativac ponovno je bio glavna pokretačka snaga Kiela i postigao čak deset golova. Uz bok mu je bio Dahmke koji je zabio i gol više uz 18 obrana Andreasa Palicke. Dolaskom Fazekasa, Matej Ašanin je ostao izvan sastava, ali se njegovi kolege nisu proslavile s tek sedam obrana, a najbolji strijelci postigli su tek tri gola, Nyokas i Ilitsch.

SG Flensburg-Handewitt – Tus N-Lübbecke 25:21 (13:13)

Veliki problemi s ozljedama prilično su udaljili Flensburg od borbe za prvaka Bundeslige, a te probleme nadali su se da mogu iskoristiti rukometaši Lübbeckea, ali su na koncu ostali daleko od iznenađenja. 40 minuta utakmica je bila potpuno izjednačena, dok nije krenulo odvajanje domaćina koji je serijom 7-1 umirio goste.

Na golu Flensburga je standardno kvalitetan bio Andersson s 15 obrana, najefikasniji je bio Eggert sa šest golova, a pratili su ga Nenadić i Jakobsson s po pet. Blažičko i Semisch su obranili 11 lopti, Tauabo, Remer i Langhans su četiri puta tresli mrežu, a Drago Vuković tri puta.

MT Melsungen – HSV Handball 23:26

Bez Davora Dominikovića HSV je na teškom gostovanju uzeo vrijedna dva boda. Odličnim startom od 9:4 gosti su napravili veliki posao i održavali ga gotovo cijelu utakmicu. Melsungen je zaprijetio pet minuta prije kraja, smanjio na 22:23, ali s nova dva gola Hambrg je ipak osigurao zasluženu pobjedu.

Domaćinu nije pomoglo ni 17 Appelgrenovih obrana, a osim Rnića s pet golova raspoloženih igrača nije bilo. Marino Marić je dodao tri gola, dok je s druge strane briljirao Lindberg s devet pogodaka, a na vratima je jednako odličan bio Bitter sa 17 uspješnih intervencija.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913