Wetzlar bez Balića stradao kod Kiela, Duvnjak se probudio u drugom poluvremenu

Davor Kovačević • petak, 26.12.2014.

U posljednjem, 20. kolu rukometne Bundeslige prije reprezentativne stanke Kiel je predvođen raspoloženim Duvnjakom nadigrao Wetzlar koji je bio lišen usluga Ivana Balića. Flensburg je bez problema riješio problem zvan Balingen, dok je Magdeburg položio ispit i kod Göppingena.

THW Kiel – HSG Wetzlar 32:25 (16:12)

Čak 24. uzastopnu utakmicu rukometaši Wetzlara nisu uspjeli otkinuti bodove njemačkom divu Kielu. Za ovaj posljednji pokušaj velikog pothvata bili su oslabljenji neigranjem Ivana Balića, ali teško da bi i s najboljim rukometašem svih vremena Wetzlar, koji je posljednjih šest utakmica bio u pozitivnom tonu, uspio izbjeći poraz.

Domaćini su krenuli žustrije u utakmicu i prvi došli do značajnijeg vodstva od 7:3 u 12. minuti koje je Wetzlar četiri minute prije kraja prvog dijela smanjio na -1 (11:12), no u malo preostalog vremena primili su četiri gola i na odmor otišli s 12:16. U nastavku se Kiel dodatno odvojio na 22:16 i bez većih uzbuđenja priveo utakmicu kraju.

Šest od svojih sedam golova Domagoj Duvnjak je postigao u drugom dijelu, po sedam su još puta precizni bili Dahmke i Ekberg, a Kielov vratarski dvojac obranio je 14 lopti. Rompf je bio najefikasniji u redovima Wetzlara sa šest zgoditaka, a Wolff je na golu skupio 15 obrana.

SG Flensburg-Handewitt – HBW Balingen-Weilstetten 32:18 (15:8)

Oslabljeni Balingen bio je dobra prilika za Flensburg da sa stilom završe kalendarsku godinu. Osim nekoliko važnih izostanaka Balingenu u prilog nije išla ni povijest međusobnih utakmica s Flensburgom koja kaže da nikada nisu svladali aktualnog prvaka Europe, a ništa bliže nisu bili ni u novoj prilici na Štefanje.

Flensburg je bez ikakvih poteškoća već do poluvremena stvorio prednost koja se teško mogla ispustiti protiv inferiornijeg protivnika, a do kraja su dodatno popravili svoju gol razliku koja može biti odlučujući faktor na koncu sezone i odluke o prvaku.

Još jednu briljantnu partiju na golu je imao Mattias Andersson s 19 obrana, a njegov kolega Moeller je skupio dvije. S deset golova Eggert je predvodio napade domaćina, s druge strane je Strobel postigao pet golova, a Ristanović je zaustavio sedam udaraca.

VfL Gummersbach – Füchse Berlin 27:26 (17:11)

Unatoč velikoj inspiraciji svog vratara, berlinske Lisice nisu uspjele uzeti bod(ove) na gostovanju u Gummersbachu. Već četiri i pol godine rukometaši Gummersbacha nisu svladali Füchse, a nije puno nedostajalo da Füchse u posljednjim sekundama spriječi već ranije upisanu pobjedu domaćina.

Utakmica je 50-ak minuta išla samo u jednom smjeru, Gummersbach je imao i osam golova viška (24:16 iz 42. minute), no samo minutu i pol prije kraja gosti su smanjili na 26:27, potom imali i napad za izjednačenje, ali njihov napad je zaustavio domaći vratar Lichtlein.

Santos je s devet golova predvodio Gummersbach, Schindler je pratio sa sedam, a Lichtlein je prikupio 14 obrana. Silvio Heinevetter je brilijirao na golu s čak 20 obrana, ali ostatak momčadi izuzev Romera sa sedam, Horaka i Petersena s po pet golova, nije bio na potrebnoj razini.

Magdeburg i Lemgo ne misle stati, dva gola Marića

FRISCH AUF! Göppingen – SC Magdeburg 33:36 (12:19)

Posljednjih sedam pobjeda Magdeburga stigle su na pravo iskušenje u Göppingen, ali i taj ispit Gladijatori su položili s odličnim. Iako nisu imali veliku pomoć svojih vratara, rukometaši Magdeburga su veći dio posla obavili u prvom poluvremenu gdje su vodili i s osam golova razlike (19:11), a domaćini osim približavanja na 31:34 tri minute prije kraja, nisu mogli učiniti ništa.

Michael Kraus je odigrao odličnu utakmicu i okončao ju s 12 golova, a vratari Göppingena skupili su 13 obrana. S druge strane, Weber je postigao osam golova, Rojewski je pratio sa šest, a gostujući golmani upisali su deset obrana.

TBV Lemgo – Melsungen 34:29 (16:14)

Lemgo i Florian Kehrmann i dalje ne misle stati. Da su u Lemgu ranije doveli Kehrmanna na klupu, sada vjerojatno i ne bi bili toliko ugroženi, no ako ništa drugo s velikim optimizom Lemgo može ući u nastavak sezone u veljači sljedeće godine.

Domaćini su u 25. minuti poveli s 15:11, no upali su u crnu rupu i gosti su u samo desetak minuta preokrenuli na 18:16. Ključna serija Lemga krenula je u posljednjih 15 minuta kada su se odvojili na 30:25 i mirno priveli utakmicu kraju.

Hermann je bio najefikasniji strijelac Lemga sa šest golova, a Schneider, Hornke i Zieker su dodali po pet. Raspoloženi su bili i vratari domaćina s 18 obrana, s druge strane Melsungenovi su skinuli 15 lopti, Rnić je bio najbolji sa sedam golova, a Marino Marić je dva puta tresao mrežu.

Bergischer HC – HC Erlangen 32:27 (13:13)

Nakon što su u briljantnoj partiji srušili Löwen, rukometaši Erlangena već četvrtu utakmicu zaredom ne znaju za pobjedu. Kod Bergischera su bili u egalu dvije trećine utakmice, ali kasnije nisu mogli ispratiti ritam domaćina koji se odvojio na sigurnu prednost i osigurao važna dva boda za bijeg od opasne zone.

Gunnarsson s devet i Szilagy sa sedam pogodaka bili su najistaknutiji pojedinci Bergischera koji se mogao pouzdati u svog vratara Gustavssona koji je obranio 15 udaraca. Rahmel je za goste postigao devet pogodaka, ali vratari su prikupili svega sedam obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913