Veszprem uz sigurnog Sulića nastavio stopostotan učinak pobjedom i nad Meškov Brestom

Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • srijeda, 25.02.2015.

Ove srijede nastavljeno je 15. kolo rukometne SEHA GSS lige, a dok je našički Nexe izgubio u Slovačkoj od Tatran Prešova do novih regionalnih bodova stigli su rukometaši Veszprema koji su slavljem nad Meškov Brestom nastavili stopostotan učinak,kao i Vojvodina koja se pobjedom nad Borcem odvojila od začelja tablice.

Meškov Brest - Veszprem 17:29 (7:14)

U sklopu 15. kola SEHA GSS lige momčad bjeloruskog Meškov Bresta, koja se još uvijek nalazi u borbi za treće mjesto na ljestvici zajedno s ekipama PPD Zagreba i Tatran Prešova, u svojoj je dvorani Victoria ugostila i dalje stopostotni i itekako uvjerljivi mađarski Veszprem koji je i u novom regionalnom susretu nastavio svoj pobjednički niz. Domaćin borbeno kreće u susret te sa svojim suparnikom korak drži sve do desete minute susreta kada kreće lagano mađarsko odvajanje. Laszlo Nagy i Mate Lekai tada odvode Veszprem na +2 (7:5) da bi Mađari netom kasnije osigurali i vodstvo 10:6, do na odmor odlaze s dvostrukom prednošću 14:7.

Uvodne minute nastavka donijele su dva bjeloruska vezana pogotka za minus pet, a iako se momci Željka Babića trude ne uspijevaju više uhvatiti priključak. Gosti tako održavaju stečenu prednost, sredinom drugoga poluvremena vode i 18:12 da bi u samoj završnici susreta serijom 8-0 osigurali velikih 28:16, dok na koncu upisuju slavlje 29:17. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gašper Marguč sa sedam postignutih pogodaka, četiri je dodao Renato Sulić, Roland Mikler je sakupio 14 obrana, Mirko Alilović nije stao među mađarske vratnice, dok je najbolji kod Meškov Bresta bio Rastko Stojković sa šest golova, David Špiler zabio je njih četiri, Ivan Karačić jedan, Ljubo Vukić se nije upisao u listu strijelaca, Vitalij Čarapenka zaustavio je 11 lopti, a Ivan Pešić se nije našao u sastavu.

Vojvodina - Borac 27:24 (12:13)

SEHA GSS liga i njeno 15. kolo donijeli su dvoboj ekipa sa začelja, točnije, susret rukometaša Borca i Vojvodine. U Novom Sadu veći dio susreta igralo se u egalu, a na kraju se s dna tablice odvojila momčad Vojvodine. Utakmicu serijom 3-0 otvara Vojvodina, a do prvog zgoditka Borac stiže tek u osmoj minuti kada Stefan Janković pogađa za 1:3. Prednost domaćih igrača zadržala se još svega tri minute kada Janković i Milan Đukić izjednačuju na 4:4. Započela je tada igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do isteka 30. minute, a da se na odmor ne otiđe pri poravnatom rezultatu pobrinuo se Janković koji biva siguran za 13:12 Borca.

Uvodne minute nastavka donijele su nešto bolju igru Borca koji je poveo +2 (17:15), no domaćini su prebacili u višu brzinu, izjednačili, a potom preko Uroša Elezovića prešli u vodstvo 20:18. Uslijedilo je nekoliko grešaka momaka iz Banja Luke što, pak, dobro iskorištava Vojvodina za dodatno odvajanje na +4 (23:19). Borac se nije lako predao te je stigao na gol zaostatka (22:23), ali Vojvodina predvođena Milošem Orbovićem ponovno prelazi u vodstvo 25:22 te je tu prednost zadržala sve do isteka 60. minute kada je bilo 27:24. Najbolji je kod Vojvodine bio Bojan Todorović sa šest pogodaka, dok je vratarski tandem Perović-Kocić sakupio 14 obrana. U redovima Borca najefikasniji je bio Stefan Janković s devet golova, a na vratima su Abadžić i Jokanović zajedno zaustavili 13 protivničkih napada.