SEHA GSS liga, 15. kolo, 26.02.2015.
Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac 29:38 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar uz vrlo dobre vratare te Markovića, Terzića i Lazarova uvjerljiv protiv Radničkog

Zvonka Keliš • četvrtak, 26.02.2015.

Rukometaši Vardara nisu imali težak posao na gostovanju kod Radničkog u sklopu 15. kola SEHA GSS lige te su već u uvodnih nekoliko minuta nametnuli svoj ritam, odvojili se na potom nedostižnu prednost za konačno uvjerljivo slavlje s devet pogodaka prednosti i priliku za odmor nekolicine važnijih igrača.

Momčad Vardara ovog je četvrtka u sklopu 15. kola SEHA GSS lige gostovala kod ekipe Radničkog protiv koje nije imala nikakvih problema na putu prema novom sigurnom regionalnom slavlju. Svoj je ritam makedonska momčad nametnula od samog starta te je uz odmor pojedinih ključnih igrača stigla do uvjerljivog slavlja s devet pogodaka razlike. Novom pobjedom Makedonci su dodatno učvrstili svoju drugu regionalnu poziciju kako se završni turnir bliži, dok je Radnički i dalje na dnu ljestvice s tek dva ostvarena slavlja.

Iako domaćin u uvodnih pet minuta igre upisuje vodstvo 2:1 predvođen Aleksandrom Bosićem, to mu je ujedno bilo i jedino vodstvo u susretu budući da tada slijedi gostujuće odvajanje na 4:2, a ubrzo potom i 7:4. Serijom 5-0 gosti se nedugo zatim odvajaju i na vrlo dobrih 12:5 da bi u završnicu prvog poluvremena ušli s vodstvom 14:8. Sjajno raspoloženim pokazali su se kako Stefan Terzić tako i Dobrivoje Marković i Filip Lazarov, a dobrim i sigurnim pogocima pridružio im se i Stojanče Stoilov stoga aktualni regionalni prvak do odlaska na odmor osigurava vodstvo 20:13.

Nastavak je donio nekoliko novih gostujućih serija pogodaka čime se, uz sigurnog Strahinju Milića, ali i dobrog Petra Angelova među vratnicama, gostujuća momčad dodatno odvaja od svog suparnika. Domaća se momčad trudi, no ne uspijeva odgovoriti i pronaći rješenje za momke Raula Gonzalesa koji do sredine drugoga dijela upisuju velikih + 12 (32:20). Do samoga kraja Radnički ipak uspijeva smanjiti svoj zaostatak te na koncu upisuje poraz 29:38.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Dobrivoje Marković s osam postignutih pogodaka, po sedam su dodali Stefan Terzić i Filip Lazarov, Igor Karačić nije se upisao u listu strijelaca, Strahinja Milić sakupio je 13 obrana, Petar Angelov šest, dok je najbolji kod Radničkog bio Veljko Davidović sa šest golova, po pet su zabili Miloš Prodanović, Aleksandar Gugleta i Aleksandar Bosić, Dušan Petrović zaustavio je 14 lopti, a Nenad Lekić jednu.