Prešov 32:25 Nexe Našice
Nexe Našice

Hrvatski viceprvak uvjerljivo poražen na gostovanju kod Tatran Prešova

Danijela Lemaić • srijeda, 25.02.2015.

Rukometaši našičkog Nexea ove srijede u sklopu 15. kola SEHA Gazprom South Stream lige gostovali su kod slovačkog Tatran Prešova. U prvih 15 minuta igre momci iz Našica dobro su se držali, no u nastavku susreta Tatran Prešov je pokazao veće iskustvo te je na koncu osigurao pobjedu.

Tatran Prešov - Nexe 32:25 (18:12)

15. kolo SEHA GSS liga
PREŠOV - Tatran Handball Arena
Suci: Mošorinski/Pandžić (Srbija)

Tatran Prešov:Krupa (1 obrana), Verkič (11 obrana), Vernasky; Rabek 6, Kopčo 2, Hrstka, Krok 2, Sadovy 1, Radčenko 2, L. Urban, Furlan 2, Pekar, T. Urban 4, Čip 2, Antl 9, Petro 2
Trener: Peter David

Nexe:Lelić , Juzbašić (12 obrana); Gadža 4, Crnić 2, Mrđenović 1, Barišić Jaman 2, Tomas, Kružić 1, Jurjević 2, Sokolić 2, Nuić 2, Božić Pavletić 2, Sakić, Vegar 2, Oroz 2, Herceg 3
Trener: Marko Mrđenović/Perica Lelić

Sedmerci: Tatran Prešov: 6/7; Nexe: 0/1
Isključenja: Tatran Prešov: 12 min.; Nexe: 8 min.
Crveni karton: Tatran Prešov: Radovan Pekar ; Nexe: -

Našički rukometaši ove srijede gostovali su kod Tatran Prešova u sklopu 15. kola SEHA GSS lige kod kojeg su doputovali samo četiri dana nakon teškog susreta protiv njemačkog Melsungena u Kupu EHF od kojeg su poraženi 25:28. Uz kratak period za odmor našički momci u Slovačku su stigli bez trenera Zdenka Kordija kojem je pozlilo nakon utakmice s njemačkom ekipom te je ostao kod kuće kako bi se što prije oporavio. Umjesto njega ekipu su s klupe, ali i s terena vodili Marko Mrđenović i Perica Lelić, dva najiskusnija Nexeova igrača. U Prešovu je Nexe tražio pobjedu kako bi preuzeo šestu poziciju Metalurgu koja će kasnije voditi do završnog turnira SEHA GSS lige, dok je Tatran Prešov krenuo u lov na tri boda kako bi se bodovno izjednačio s PPD Zagrebom na trećoj poziciji. U zanimljivom susretu po isteku 60. minute do slavlja je na kraju stigao domaći sastav.

Tatran Prešov krenuo je u prvi napad, a obranu Nexea činili su vratar Martin Juzbašić te igrači Marin Vegar, Tibor Jurjević, Tomislav Nuić, Marko Mrđenović, Marin Kružić i Josip Božić Pavletić.

Vrlo dobro je u susret krenuo domaćin koji je preko Olivera Rabeka i Vasje Furlana poveo 2:0, a do prvog pogotka Nexe stiže u trećoj minuti kada siguran biva Jurjević za 1:2. No, povezali su Slovaci dva nova gola za +3 (4:1), ali našički momci nisu se predali. Naime, u 13. minuti dvoboja pojačali su tempo i iskoristili pad koncentracije u slovačkim redovima te serijom 3-0 stigli na samo pogodak zaostatka (7:8). Bio je to pokazatelj za slovačkog trenera Petera Davida da pozove minutu odmora.

Nakon time-outa Tatran Prešov je prebacio u višu brzinu te je nošen obranama vratara Svetislava Verkiča ostavio Nexe na minus četiri (8:12) nakon što našičku mrežu trese Andrej Petro. Nexe je pokušao nanovo sustići protivnika, ali nije mogao pronaći rješenje u napadu, dok je Tatran Prešov bez problema nalazio rupe u našičkoj obrani. Tako je u 27. minuti Furlan odveo Slovake na +6 (16:10). Do odlaska na odmor Nexe je smanjio zaostatak na 12:18.

U nastavku susreta Tatran Prešov je održavao stečeno vodstvo i nije dopuštao Nexeu da se približi sve do 42. minute susreta kada je u redove Slovaka stigao pad koncentracije te su gostujući igrači uz nekoliko obrana Juzbašića smanjili zaostatak na 20:23. Držao se Nexe na toj razlici sve do 53. minute kada se ponovno bude domaći rukometaši koji serijom 4-0 postavljaju 29:22. Davali su našički momci sve od sebe kako bi smanjili zaostatak, no stvorena razlika zadržala se sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je semafor pokazao 32:25 za domaću ekipu.

Tatran Prešov je do slavlja vodio Radoslav Antl s devet pogodaka, dok je na vratima Svetislav Verkič sakupio 11 obrana. Kod Nexea najefikasniji bio je Ante Gadža s četiri gola, dok je njih tri dodao Mirko Herceg. Vratar Martin Juzbašić obranio je 12 slovačkih napada.