SEHA GSS liga, 15. kolo, 24.02.2015, 18:00 h
Metalurg Skoplje 20:23 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u Skoplju osigurali i drugo uzastopno slavlje nad Metalurgom

Zvonka Keliš • utorak, 24.02.2015.

Momčad PPD Zagreba slavila je ovog utorka i u drugom uzastopnom susretu s makedonskim Metalurgom. Iako je odlično krenula u dvoboj te je do odmora osigurala veliku i sigurnu prednost, ona se pred sam kraj susreta lagano otopila te se Zagrebaši, nakon nedjeljnog slavlja 22:20, sada kući vraćaju s pobjedom 23:20.

Metalurg - PPD Zagreb 20:23 (5:14)

15. kolo SEHA GSS lige

Metalurg: Mitrevski (16 obrana), Misovski; Ojleski 2, Boj. Mađovski 2, Kosteski 1, Manaskov, Buvinić 1, Kukoski, Nelovski 4, Krstevski 1, Borj. Madžovski 2, Talevski 2, Velkovski, Peševski 2, Đukić 3, Stojanović
Trener: Lino Červar

PPD Zagreb: Ivić (9 obrana); Stevanović (3 obrane); Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 1, Čelica 2, Čorić 1, Šebetić 3, Raković 1, Horvat 2, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 4, Vuglač 2, Kovačević 2
Trener: Veselin Vujović Sedmerci: Metalurg: 1/2; PPD Zagreb: 4/5
Isključenja: Metalurg: -; PPD Zagreb: 6 min.

SEHA GSS liga i njeno 15. kolo ovog su utorka donijeli i drugi u nizu međusobni dvoboj makedonskog Metalurga i hrvatskog PPD Zagreba. Nakon što su u nedjelju Zagrebaši teže od očekivanog slavili nad pomlađenom makedonskom ekipom hrvatskog trenera Line Červara koja je pokazala velik motiv i pružila dobar otpor hrvatskom prvaku, vrijeme je bilo za nov susret ove dvije ekipe. Ovoga puta PPD Zagreb se od prve minute pokazao u pravom svjetlu te je vrlo brzo stvorio potom nedostižnu prednost koja se do posljednje minute smanjila na konačna tri pogotka razlike.

Uvodno izjednačenje potrajalo je tek prvih pet minuta susreta i do rezultata 2:2 nakon čega se mini serijom pogodaka gosti odvajaju na 6:2. Marko Nelovski potom prekida domaći post te postiže treći Metalurgov pogodak nakon čega se gostujuća momčad s novih nekoliko serija pogodaka odvaja na sjajnih 10:4, a potom nastavlja povećavati svoju prednost. Do odlaska na odmor Zagrebaši predvođeni tada dobro raspoloženim Stipom Mandalinićem, kao i uz pomoć Luke Stepančića te Ilije Brozovića odlaze na uvjerljivih 14:5.

Nastavak susreta ponudio je jednako raspoložen PPD Zagreb, no pred sam kraj susreta i sve bolji i dodatno motiviraniji Metalurg. Nakon šest minuta igre u drugome poluvremenu Luka Raković postavlja gostujućih 17:8 da bi do sredine drugoga dijela Mario Vuglač osigurao svojoj ekipi +8 (20:12). Do samoga kraja, posebice predvođeni Nelovskim, domaći rukometaši dobrano smanjuju svoj zaostatak te tri minute prije kraja stižu na minus tri (19:22) da bi na PPD Zagreba na kraju slavio 23:20 te se sada okreće nedjeljnom susretu s Veszpremom.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Stipe Mandalinić s četiri postignuta pogotka, tri je dodao Luka Šebetić, Filip Ivić sakupio je devet obrana, Ivan Stevanović tri, dok je najbolji kod Metalurga bio Marko Nelovski s četiri gola, tri je zabio Darko Đukić, Marko Buvinić dodao je jedan gol, a Nikola Mitrevski je zaustavio 16 lopti.