Marseille
Marseille 2:3 Caen
Caen

Sportnet • subota, 28.02.2015.

Marseille je izgubio na domaćem terenu od Caena rezultatom 2:3. Caen su do pobjede odveli Seube, Sale i Benezet, pogocima u drugom poluvremenu.

U prethodne tri utakmice Marseille nije niti jednom uspio uzeti tri boda, već je u svakoj podijelio bodove, dok je Caen zabilježio već treću pobjedu i jednu neriješenu utakmicu.

Marseille je imao priliku povesti već u trećoj minuti preko Batshuayija. Zbog prekršaja Yahije suđen je kazneni udarac, izveo ga je Batshuayi, ali lopta je otišla u ruke Vercoutrea.

Domaćini su dominirali na travnjaku, ali su stvorili i nekoliko nepotrebnih situacija koje su gosti skoro iskoristili i ozbiljnije zaprijetili Mandandinim vratima. Pogodaka ipak nije bilo. Odličnu priliku imali su u 24. minuti, Sala je pucao prema golu, ali je lopta tresla okvir gola.

Igrane su tri minute nadoknade u prvom poluvremenu, a nekoliko sekundi prije isteka treće minute Marseille odlazi u vodstvo. Payet je uputio loptu prema vratima Caena, Vercoutre ju je odbio do Ayewa koji ju je pospremio u mrežu.

Po ulasku u igru, Gignac koji je zamijenio Batshuayija, puca u 61. minuti ravno u ruke Caenova vratara. Bila je to samo uvertira u pogodak koji je uslijedio tri minute kasnije. Lopta se odbila od Vercoutrea prema Gignacu koji je zatresao mrežu za 2:0.

Upornost Caena isplatila se u 68. minuti kada su izveli korner. Loptu upućenu iz kuta terena u gol je pospremio Seube i smanjio vodstvo domaćina. Gosti su izjednačili dvije minute kasnije kada Kante dodaje Sali koji se našao sam pred Mandandom i poravnao rezultat na 2:2.

Pred kraj utakmice, u 87. minuti, Benezet je pucao s ruba šesnaesterca u gornji desni kut i pogodio za vodstvo i pobjedu Caena.

• Sused28.02.2015. u 12:53
    Nekako je i vuklo na to da će Caen do bodova...prema igri u 1.poluvremenu koje je bilo jedno od najboljih što sam vidio u Francuskoj ligi. Dosta prilika s obje strane no odlični golmani su spašavali. U 1.minuti je bio 11m za Marseille, i posvađali se 2 crnčuge oko izvođenja, i onda je ovaj crnji... [više na forumu]