MAXtv Prva liga, 23. kolo, 28.02.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.207

Niko Rukavina • subota, 28.02.2015.

Nogometaši Dinama bez puno muke nastavili su niz od četiri i pol godine bez poraza na domaćem terenu u nacionalnom prvenstvu, dok je Split niz bez pobjede u HNL-u produžio na 11 utakmica. Pogotke za Modre zabili su Čileanci, Henriquez i Fernandes...

Ivan Jukić
46'
70
Tomislav Mrkonjić
72'
10
Ante Erceg
84'
Zoran Vulić

Modri su današnjom pobjedom nad Splitom od 2:0 niz bez poraza na Maksimiru produžili na 76 utakmica. Posljednji su upisali "dalekog" 31. srpnja 2010. kada je Rijeka svladala Zajecov Dinamo s 2:1. Split je posljednji put u HNL-u slavio 17. listopada prošle godine.

"Multinacionalna" momčad Modrih od prve minute uspostavila je apsolutnu dominaciju i, osim prigode Henrija Bellea neposredno prije prvog pogotka Dinama, gostima nije pružila ni minimalno prostora za iznenađenje.

U 13. minuti Belle je izbio malo iskosa sam pred Eduarda, no pucao je preblago i Jozo Šimunović je stigao očistiti loptu. Već u sljedećem napadu Tomislav Radotić u svojem kaznenom prostoru starta na Endrija Cekicija, a sudac Damir Batinić pokazao je na bijelu točku. Splitovci su sugerirali kako je odluka bila prestroga, no Cekici je zbog udarca ubrzo morao napustiti travnjak. Angelo Henriquez bio je precizan iz jedanaesterca za vodstvo Modrih, iako je Danijel Zagorac bio "na lopti".

Sljedeću prigodu Dinamo je imao preko Paula Machada koji je lijepo pucao iz slobodnog udarca, no Zagorac je bio priseban. U 30. Zagorac je ponovno pravodobno reagirao nakon akcije Henriqueza i Arijana Ademija, međutim, u 34. ni kvalitetni golman Splita nije imao šanse protiv Juniora Fernandesa koji je u situaciji "jedan na jedan" poentirao za povećanje Dinamovog vodstva.

U nastavku dvoboja utakmica se primirila. Dinamo je suvereno čuvao vodstvo, a Split nije pokazivao previše ambicije da dođe do pogotka. U 70. dobro je iskosa pucao Henriquez, no Zagorac je udarac izbio u korner.

Soldinu prigodu na drugoj strani je nakon dugo vremena imao Sokol Cikalleshi, no Eduardo je bio siguran. Dinamo je upisao 18. prvenstvenu pobjedu i približio se obrani naslova prvaka.