Vuković nadigrao Balića u izravnom susretu, Löwenu derbi s Flensburgom

Davor Kovačević • subota, 28.02.2015.

Iako je njihov međusobni okršaj završio neriješeno, s pet golova svakome, zadovoljniji je nakon utakmice ostao Drago Vuković čiji je Lübbecke minimalno svladao Balićev Wetzlar. Flensburg je ostao bez ikakvog otpora kod Löwena.

TüS N-Lübbecke – HSG Wetzlar 27:26 (16:11)

Dvoboj dvojice hrvatskih reprezentativaca otišao je na stranu mlađeg Splićanina Drage Vukovića, iako je mini-okršaj završio – remijem. Ivano Balić odigrao je vrlo dobru, kao strijelac i ponajbolju utakmicu u dresu Wetzlara, ali njegovom klubu nije pomoglo.

Lübbecke se počeo odvajati krajem prvog poluvremena i na početku drugog došao i do najvećih 17:11. Wetzlar nije izvisio bijelu zastavu i posljednjih pet minuta učinio je vrlo neizvjesnim (25:26). Vuković je odveo Lübbecke do 27:25, a Balić 40 sekundi prije kraja smanjio na -1, ali domaćin je samo sačuvao loptu do kraja.

Langhans je predvodio Lübbecke sa sedam golova, Vuković je dodao pet, a u kvalitetnom izdanju bio je i Nikola Blažičko s 14 obrana. Weber i Tönnesen bili su najefikasniji u gostujućim redovima, Balić je završio s pet golova, a Hombrados i Wolff iskombinirali 13 obrana.

Rhein-Neckar Löwen – SG Flensburg-Handewitt 23:20 (14:8)

Derbi kola sasvim je zasluženo otišao manhajmskim Lavovima. Bez nekolicine važnih igrača Flensburg je bio napadački nemoćan i tako je krenuo u utakmicu. Bez prave ideje u napadu što je Löwen s druge strane pretvarao u pogotke. Tek je opuštanje domaćina Flensburg iskoristio i u završnici kozmetički smanjio rezultat s -8 na konačnih -3.

Najbolji strijelac utakmice bio je Radivojević sa sedam golova, dok je na vratima Flensburga Andersson skupio 12 obrana. Gensheimer je precizan bio šest puta, a Landin je imao 13 uspješnih intervencija.

Promjena trenera prodrmala Minden, Göppingen sa sirenom izvukao bod

HC Erlangen – TSV GWD Minden 19:23 (8:13)

Da odlazak trenera nerijetko za ekipu znači i pozitivan šok, pokazao je i primjer Mindena. Goran Perkovac dobio je otkaz poslije dvije pobjede iz devet utakmica, a onda je Minden poslije prvog kola i pobjede u Lübbeckeu stigao do druge gostujuće u utakmici u kojoj su bili dominantni od samog početka.

Schmidt je bio prvi strijelac gostiju sa šest golova, a briljirao je Eijlers sa 16 golova. Kod domaćina su se istaknuli Stranovsky i Rahmel s po četiri gema, a vratari su obranili 11 lopti.

Bergischer HC – FRISCH AUF! Göppingen 28:28 (12:17)

Iako je u 35. minuti Göppingen na gostovanju kod Bergischera imao 19:14, na kraju se morao zadovoljiti osvojenim bodom. 20-ak minuta kasnije Bergischer je potpuno uhvatio priključak (26:26), a četiri minute kasnije i poveo s 28:27. Szilagy je potratio posljednji domaći napad, a onda se Späth sa sirenom digao i pogodio za podjelu bodova.

Prvo ime domaćina bio je Nippes s osam golova, dok je Gunarsson pet puta tresao mrežu. Kod Göppingena je Halen pet puta bio strijelac, Prošt je za goste skinuo deset udaraca, a domaći vratari prikupili su 11 obrana.

SG BBM Bietigheim – VfL Gummersbach 23:21 (12:11)

Do prve pobjede poslije šest uzastopnih poraza stigli su rukometaši Bietigheima čime su si ostavili ono malo šanse za ostankom u Bundesligi. Većim dijelom potpuno izjednačena odlučivala se u posljednje četiri minute kada su domaćini poveli s 22:19 i zadržali to do kraja.

Sa šest pogodaka Bietigheim je predvodio Lohrbach, Haller i Emrich su dodali po pet, a Stanić na golu skupio 16 obrana. Schröder je bio najbolji kod Gummersbacha sa šest golova, Santos je pratio s pet, a Lichtlein na golu s 14 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913