Füchse Berlin 30:27 Lemgo
Lemgo

Füchse u Berlinu zaustavio Lemgov niz neporaženosti

Davor Kovačević • četvrtak, 26.02.2015.

Dva i pol mjeseca prošlo je otkako je Lemgo posljednji put poražen u Bundesligi. Kod Füchsea u Berlinu su pod Kehrmannom upisali prvi poraz nakon niza od sedam utakmica neporaženosti.

Svakoj seriji jednom dođe kraj, a takvoj jednoj došao je u Berlinu. Poslije sedam utakmica u kojoj nije poražen, Lemgo je upisao prvi poraz pod novim trenerom Florianom Kehrmannom još otkako ih je preuzeo početkom prosinca.

I tradicije su tu da se ruše, ali Lemgo ju nije večeras bio sposoban prekinuti, prije svega zbog raspada u posljednjih 15 minuta. Deset posljednjih utakmica Füchsea i Lemga odlazilo je na stranu berlinskih Lisica, a Lemgo će na koncu pričekati novu, 12. utakmicu ovih rivala.

Ni Füchse nije bio u lošem ritmu, štoviše s četiri pobjede u nizu, dvije u Bundesligi ponovno se približio mjestima za Europu, a nakon današnje potpuno se uključio prestignuvši Melsungen na šestoj poziciji.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, prvi je do značajnijeg vodstva stigao Lemgo s 18:15 u 36. minuti. Do 15 minuta prije kraja Lemgo je kontrolirao rezultat, a tada su u veliku seriju ušli domaćini. Lemgo je ušao u seriju pogrešaka, na vratima Füchsea razbranio se Heinevetter i domaćini su u svega osam minuta serijom 8-1 otišli na 28:23. Nedostižno za Lemgov preokret u posljednjih sedam minuta.

Na svom golu Füchse je imao fantastičan dvojac Heinevetter-Stochl koji je kombinirano zaustavio 21 loptu, naspram 18 Desrüssea i Beutlera. S pet golova Lisice je predvodio Petersson, a osam Ziekerovih i sedam Schneiderovih nije bilo dovoljno za Lemgo.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913