Josip Piršljin • nedjelja, 01.03.2015.

Nastavljeno je talijansko prvenstvo 25. kolom u kojem je Sampdoria prekinula niz od pet utakmica bez pobjede. Slavila je u Bergamu, dok je u Sassuolu uvjerljiv bio Lazio. Sve su utakmice počele s 15 minuta zakašnjenja kao znak podrške nogometašima Parme koji su u teškoj situaciji i dobili su odgodu dvoboja protiv Genoe.

Sassuolo je, bez ozlijeđenog Vrsaljka, pretrpio uvjerljiv poraz protiv Lazija. Rimljani su slavili 3:0 i tako ostali na četvrtom mjestu. U 45. minuti prednost gostima donosi Felipe Anderson, a kasnije su strijelci bili Klose i Parolo. Franjo Prce nije bio u kadru Lazija za ovaj dvoboj.

Sampdoria se konačno vratila pobjedama. U Bergamu je preokrenula protiv Atalante, domaći su vodili preko Stendarda, no bodove su ugrabili igrači iz Genove zahvaljujući golovima Muriela i Okake pred kraj dvoboja. Karlo Lulić nije bio u zapisniku Mihajlovićevog sastava.

Cagliari je na svom terenu ugostio Veronu i upisao poraz 2:1. Već u devetoj minuti Toni je donio prednost žuto-plavima, a u 56. minuti Verona je povisila preko Gomez Taleba. Tek u sudačkoj nadoknadi Conti zabio za domaće. Duje Čop je ušao u igru u 62.minuti, a Ivan Martić je na suprotnoj strani ostao na klupi.

Cesena je upisala vrijednu pobjedu protiv Udinesea za kojeg je zadnjih šest minuta dobio Stipe Perica, a Igor Bubnjić ostao na klupi. Jedini pogodak na utakmici pao je u 76. minuti kada je precizan bio Rodriguez. Palermo i Empoli su odigrali susret bez golova u kojem je Mato Jajalo igrao svih 90 minuta.