Roma
Roma 1:1(0:0) Juventus
Juventus

Josip Piršljin • ponedjeljak, 02.03.2015.

Veliki derbi talijanskog nogometa završio je podjelom bodova. Juventus je bio u prilici da pobijedi na Olimpicu i pobjegne Romi na 12 bodova prednosti, no domaći su s igračem manje uspjeli izvući remi.

Nogometašima Rome derbi protiv Juventusa pred vlastitom publikom bila je možda i posljednja prilika da se ponovno uključi u borbu za naslov prvaka. Rimljani ipak nisu pobijedili, a mogu biti sretni i s bodom jer su gubili do 78. minute i imali igrača manje. To im je bio čak sedmi remi u zadnjih osam prvenstvenih susreta.

Allegri za ovaj susret nije mogao računati na Pirla zbog ozljede, a "načet" je bio i Pogba koji je ostao na klupi stoga su priliku dobili Caceres i Pereyra. Roma je, s druge strane, nastupila gotovo u najjačem sastavu s Ljajićem, Tottijem i Gervinhom u prednjoj liniji.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta loše, pogotovo s Romine strane. Domaći nisu uputili niti jedan udarac prema vratima Buffona, bili su previše rezervirani, dok su gosti imali nekoliko pokušaja, ali bez konkretne završnice. Najbolju priliku Juventus je zapravo imao kada je Manolas nespretnom reakcijom umalo postigao autogol.

Nastavak je ipak ponudio bolji nogomet, a prvu šansu imali su gosti preko Vidala koji je tukao s ruba šesnaesterca, no lopta je otišla malo pored stative. Utakmica je postala zanimljivija tek od 62. minute kada je Torosidis dobio drugi, isključujući, karton nakon što je srušio Vidala u naletu prema De Sanctisu.

Potom je Tevez iz slobodnog udarca lijepim potezom donio prednost Juventusu i činilo se kako će Stara dama upisati pobjedu na Olimpicu s obzirom na igrača više i slabu igru Rome. No, tek tada su Giallorossi počeli prijetiti Buffonu.

Stvorili su Garcijini igrači nekoliko izglednih situacija, a do izjednačenja su stigli u 78. minuti. Florenzi je ubacio s desne strane, Keita je pucao glavom, a loptu je skrenuo u vlastitu mrežu Marchisio u pokušaju da je izbije. Do kraja se nije više mijenjao rezultat, te su obje momčadi uzele po bod.

• Obrisan korisnik06.03.2015. u 19:22
    Moš lupit sto minusa,pričat o nekoj vladavini,a to i dalje neće promjenit činjenicu da je Juve poguran ove sezone protiv direktnog rivala kao i da je izbačen iz lige zbog onog skandala.Sebi pravdaj kako te god volja.
  • sportski manijak03.03.2015. u 12:33
    ma juve će opet bit prvak
    sportski manijak
  • etti03.03.2015. u 12:03
    Evo ovoga opet spominje ona 3 regularna pogotka Juventusa u prvoj tekmi (potvrdili stručnjaci u Italiji odmah nakon tekme). Znam, nije lako gledati 4 godine veliki Juventus na prvom mjestu, ali ne brini se, niz je tek započeo, naviknut ćeš se s vremenom. Del Piero jednom reče: "When we say... [više na forumu]
    etti
  • sportski manijak03.03.2015. u 08:14
    ko je vodio u tekmi ?
  • Obrisan korisnik03.03.2015. u 00:55
    Svi govore kako je Juventus ponovno poguran od sudca.Crveni nije trebao bit.Upitno je da li je uopće faul kod drugog žutog.Kad Zbrojiš i oduzmeš da je Roma dobila Juve u obje utakmice kao što je trebala Bila bi ispred Juvea.Opet da je ona tekma koja je teška krađa završila 2:0 za Romu kao što je... [više na forumu]