SEHA GSS liga, 18. kolo, 01.03.2015, 19:00 h
RK Zagreb 21:24 Veszprem
Veszprem

Alilović zaključao Veszpremova vrata za sigurno mađarsko slavlje nad PPD Zagrebom

Iz Varaždina:Zvonka Keliš • nedjelja, 01.03.2015.

Hrvatski rukometni prvak nije uspio osigurati još jedno slavlje nad velikim suparnikom te je u sklopu 18. kola SEHA GSS lige u Varaždinu poražen od mađarskog Veszprema koji je tako nastavio svoju dominaciju te pobjednički niz.

PPD Zagreb - Veszprem 21:24 (10:14)

18. kolo SEHA GSS lige
VARAŽDIN - Arena Varaždin, Gledatelja: 3759
Suci: Boričić/Marković (Srbija)

PPD Zagreb: Ivić (4 obrane), Stevanović (8 obrana); Brozović, Stepančić 1, Čelica, Šprem, Šebetić 5, Raković 2, Horvat 3, Šušnja 1, J. Valčić 5, T. Valčić, Mandalinić, Obranović 2, Kovačević 2, Pavlović
Trener: Veselin Vujović

Veszprem: Mikler, Alilović (15 obrana); Gulyas 1, Ivancsik 2, Schuch, Ruesga 1, Nilsson 1, Nagy 5, Zeitz 1, Jamali, Ugalde 3, Marguč 6, Rodriguez, Terzić 1, Sulić 3, Lekai
Trener: Carlos Ortega

Sedmerci: PPD Zagreb: 4/5; Veszprem: 3/4
Isključenja: PPD Zagreb: 4 min.; Veszprem: 10 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: -; Veszprem: Zeitz (51. min.)

Momčad PPD Zagreba u sklopu 18. je kola SEHA GSS lige u varaždinskoj dvorani uz Dravu ugostila mađarskog prvaka i vodeću ekipu SEHA lige. Veszprem je u Varaždin stigao kako bi nastavio stopostotni učinak i pobjednički regionalni niz. Zagrebaši su, pak, krenuli po što bolje izdanje i moguće novo iznenađenje protiv još jednog velikog suparnika ove sezone, no u susretu su se držali tek uvodnih nekoliko minuta nakon čega kreće mađarsko odvajanje za konačno novo i sigurno slavlje.

Trener Veselin Vujović na teren je protiv Veszprema poslao Filipa Ivića među vratnice, kao i Zlatka Horvata, Luku Stepančića, Josipa Valčića, Iliju Brozovića, Sandra Obranovića te Lovru Šprema, dok su susret s tribina odgledali Teo Čorić, Lovro Mihić i Mario Vuglač.

Prvi napad u susret Zagrebaši ne koriste, siguran je među gostujućim vratnicama hrvatski vratar Mirko Alilović koji se, kao i drugi hrvatski rukometaš u mađarskim redovima, Renato Sulić, našao u početnom sastavu Carlosa Ortege. Siguran je u sljedećem napadu dokapetan Josip Valčić koji tako postavlja prvi domaći pogodak, dok napade svog suparnika momci Veselina Vujovića pokušavaju zaustaviti 5-1 obranom. Zagrebovu napadu tada pomaže i Ivić, no netom kasnije prvi mađarski pogodak postiže Sulić.

Borbeno je bilo na terenu nekoliko narednih minuta, vrlo dobro raspoloženim pokazuje se Alilović koji vezuje tri sigurne obrane te omogućuje svojoj ekipe da osigura i prvo vodstvo u susretu, naime, za 3:2 zabija Laszlo Nagy. Krenulo je tada odvajanje gostiju koji do sredine prvoga poluvremena imaju +3 (6:3) što je znak za domaću minutu predaha. Daje tada trener Vujović priliku i preostalim igračima da pokažu što znaju, no Mađari to koriste kako bi se do završnice prvoga dijela odvojili i na +4 (10:6), Zagreb potom ipak smanjuje na minus dva, dok se na odmor odlazi s gostujućim vodstvom 14:10.

Nastavak susreta donosi i nastavak gostujućeg vodstva, naime, gostujuća momčad čuva stečeno vodstvo, iako se Zagrebaši trude uhvatiti priključak i smanjiti svoj zaostatak. stižu tako na minus tri (12:15), lagano se budi Ivan Stevanović među vratnicama, no Veszprem, uz lijepu podršku oko tristotinjak svojih navijača, nastavlja koračati k novom regionalnom slavlju. Odlazi tako sredinom drugog poluvremena na 20:16, a pri ulasku u završnicu susreta Christian Zeitz radi prekršaj na Dušku Čelici vrijedan izravnog crvenog kartona što, pak, budi varaždinsku publiku.

Dobrim se tada pokazuje Luka Šebetić koji s dva vezana pogotka dovodi Zagreb na minus dva (19:21), siguran je tada i povratnik među vratnice Ivić, čvrstom se pokazuje Zagrebova obrana, a Josip Valčić loptu šalje u Veszpremovu mrežu za 20:21. No, pokazuju tada Mađari što sve znaju i preko Cristiana Ugaldea i Gašpera Marguča osiguravaju novih +3 (23:20). Zagrebaši se ni tada ne predaju te nastavljaju hvatati priključak, Luka Raković smanjuje na 21:23, no Alilović sigurnim obranama te Marguč pogotkom s linije sedam metara osiguravaju konačno slavlje Veszprema 24:21.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gašper Marguč sa šest postignutih pogodaka, pet je dodao Laszlo Nagy, tri Renato Sulić, Mirko Alilović sakupio je 15 obrana, dok su najbolji kod PPD Zagreba bili Luka Šebetić i Josip Valčić s po pet golova, Ivan Stevanović sakupio je njih osam, a Filip Ivić četiri.