SEHA GSS liga, 18. kolo, 18.03.2015.
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka 30:28 Nexe Našice
Nexe Našice

Rukometaši Nexea u posljednjim minutama ispustili pobjedu na gostovanju kod Borca

Danijela Lemaić • srijeda, 18.03.2015.

Rukometaši našičkog Nexea nakon drugog europskog poraza, ovoga puta od Balatonfüredija, okrenuli su se SEHA GSS ligi te su u sklopu 18. kola gostovali kod Borca iz Banja Luke. Posljednji susret regularnog dijela sezone te pripadajuća tri boda osvojili su rukometaši Borca koji su pokazali veliku želju te su susret u svoju korist presudili u posljednjoj minuti utakmice.

Borac - Nexe 30:28 (14:15)

18. kolo SEHA GSS liga:
BANJA LUKA - Sportska dvorana Borik
Suci: Načevski/Nikolov (Makedonija)

Borac:Husić, Abadžić (2 obrane), Jokanović (9 obrana); Janković 4, Hercegovac, Vujović 3, Tešić, Đurić, Mikić 5, Njezić, Obradović 3, Trivundža 7, Čelić, Ćeranić, Đukić 4, Nikolić 4
Trener: Igor Rađenović

Nexe: Lelić (8 obrana), Vešligaj; Gadža 2, Eter 7, Mrđenović 2, Barišić Jaman, Tomas, Kružić 2, Jurjević, Sokolić, Nuić 4, Božić Pavletić 1, Sakić, Vegar 2, Celebi 7, Herceg 1
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: Borac: 4/6; Nexe: 6/7
Isključenja: Borac: 12 min.; Nexe: 8 min.

Momčad Nexea ove srijede doputovala u Banja Luku kako bi snage odmjerila s ekipom Borca u sklopu 18. kola SEHA Gazprom South Stream lige. Rukometaši Zdenka Kordija u susret su ušli bez ikakvog pritiska s obzirom na to da su već unaprijed osigurali plasman na završni turnir regionalne lige. S druge strane, pak, domaćin je pokušao otkinuti bodove Nexeu kako bi sezonu završio na osmoj poziciji i ispred ekipe Vojvodine. U vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici Borac je pokazao da se ne predaje lako te je u zadnjim minutama utakmice stigao do pobjede.

Domaćin ne ulazi dobro u susret, naime, promašuje dva uzastopna napada što Nexe dobro kažnjava za vodstvo 2:0. Borac je do prvog gola stigao tek u petoj minuti dvoboja, dok su Našičani nastavili s dobrom igrom te su se do 14. minute odvojili na +4 (8:4). Zatražio je tada domaći trener Igor Rađenović minutu odmora nakon koje je Borac zaostatak smanjio na dva gola razlike (6:8) te se ta rezultatska razlika zadržala sve do 21. minute kada su dodatno pojačali tempo Nexeovi igrači i s nekoliko serija pogodaka ostavili Borac na minus četiri (10:14). No, domaćin se nije predao, iskoristio je pad koncentracije u redovima Nexea te je s tri uzastopna pogotka stigao minimalan zaostatak stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 15:14 za Nexe.

Nastavak susreta dobro je otvorio Borac koji je preko Ratka Nikolića poravnao rezultat na 16:16 te je utakmicu držao u egalu sve do 42. minute kada je ponovno preko Nikolića stigao do prvog vodstva u susretu (20:19), a tada je stigao i time-out Zdenka Kordija. Uslijedila je potom velika borba na terenu, a Nexe u novu prednosti vodi Albin Eter koji serijom 2-0 postavlja rezultat 24:22. Vodstvo Nexea držalo se sve do 58. minute kada svoja vrata zaključava Petar Jokanović te pomaže suigračima da poravnaju na 28:28, a siguran Mirko Mirkić na kraju osigurava slavlje domaćina 30:28.

Kod Nexea su najbolji bili Albin Eter i Can Celebi svaki s po sedam pogodaka, dok je na vratima Perica Lelić sakupio osam obrana. Borac je do slavlja vodio Srđan Trivundža sa sedam golova, dok je njih pet dodao Mirko Mikić. Čuvar mreže Petar Jokanović zaustavio je devet lopti.