Radnički Kragujevac 22:33 Prešov
Prešov

Tatran Prešov u Kragujevcu stigao do uvjerljive pobjede

Danijela Lemaić • nedjelja, 15.03.2015.

Rukometaši Tatran Prešova ove su subote doputovali kod ekipe Radničkog kako bi odigrali posljednju utakmicu regularnog dijela sezone SEHA Gazprom South Stream lige uoči završnog turnira u Veszpremu. Slovaci su od početka susreta pokazali dobru igru te su po posljednjem sučevu zvižduku stigli do 11. regionalne pobjede.

Slovački prvaci stigli su u Kragujevac kako bi snage odmjerili s rukometašima Radničkog te kako bi pokušali upisati posljednju pobjedu uoči završnog turnira SEHA GSS lige. Slovaci su u Srbiju doputovali desetkovani, naime, zbog ozljeda i bolesti igrača u ekipi trener Peter David mogao je računati na samo 12 rukometaša. Upravo to su htjeli iskoristiti domaći igrači kako bi regionalnu sezonu zaključili pobjedom, ali po odigranih 60 minuta u tom naumu nisu uspjeli te su natjecanje u regionalnoj ligi završili na posljednjem mjestu.

Utakmicu u Kragujevcu dobro otvara domaćin s dva pogotka, no ubrzo je Tatran Prešov preko Tomaša Urbana i Andreja Petra poravnao na 2:2. Uspjeli su igrali Radničkog još sedam minuta igrati u egalu, čak su imali i minimalno vodstvo (4:3), no tada je pojačao tempo slovački prvak te je serijom 6-0 ostavio domaćina na minus pet (4:9). Pokušavao je Radnički sustići protivnika, ali nije imao rješenja za čvrstu slovačku obranu, a u prilog mu nisu išle ni greške u napadu. Stoga su Slovaci vrlo lako održavali stečenu prednost te su na odmor otišli pri rezultatu 16:10.

Nikakve promjene nije donijelo drugo poluvrijeme, naime, Tatran Prešov je nastavio u ritnu iz prvog dijela te je iz minute u minutu povećavao vodstvo. Tako je u 38. minuti Urban zabio za +10 (21:11). U sljedećih deset minuta dvoboja Radnički je uspio smanjiti minus na osam golova razlike (17:25), no u zadnje minute susreta koncentrirano ulazi Tatran Prešov koji ponovno povećava prednost koja se, pak, do kraja susreta povećala na +11 (33:22).

Najbolji je kod Tatran Prešova bio Tomaš Urban s osam pogodaka, dok su po jedan manje dali Dominik Krok i Tomaš Čip. Kod Radničkog se istaknuo Miloš Prodanović s pet golova, dok su Bojan Tomić i Ivan Rajčević zabili svaki po tri zgoditka.